Ülkelerin Savaşında Yanan Bitcoin Oldu! Bitcoin'de Son Durum Ne?

Rusya ve Ukrayna arasında savaş çıkacağı söylentileri Bitcoin'i yeniden düşüşe geçirdi. Yatırımcılar Bitcoin'deson durum ne araştırıyor. İşte piyasalardaki son durum.

Finans 12.02.2022 - 12:06 12.02.2022 - 12:20 Büşra Uluşen

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilim tüm ekonomik kalemleri aynı anda etkiledi. Altın ve petrol fiyatları yükselişe geçerken, hisse ve Bitcoin'de ise düşüş hakim.  ABD'nin Rusya'nın her an işgale başlayacağı haberini vermesi ardından zaten pamuk ipliğine bağlı mücadele veren Bitcoin bir kez daha yere çakıldı. 

ÜLKELERİN SAVAŞI, BİTCOİNİ VURUYOR!

Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim beraberinde savaş söylentilerini getirdi. ABD'li bir isim, Ukrayna'nın bölgeye F-15 savaş uçaklarını göndermesi ardından tüm dünyada savaş çanları çalmaya başladı. 

Yaşanan gelişmelerin ardından birçok ülkenin büyükelçilikleri bölgeye seyahati yasakladı. ABD ve Japonya ise kendi vatandaşlarından Ukrayna'dan geri dönmelerini talep etti. 

Dünyada durum böyle iken ABD hisse senetleri düştü, petrol vadeli işlemler yüzde 4.47 oranında artarak ham petrol varil başına 100 dolara çıktı. Bu da son 7 yılın en yüksek verisi olarak kayıtlara geçti. 

Güvenli liman yatırımı altın da gelişmelerden nasibini aldı. Yatırımcısını sevindiren, borçlusunu üzen altın yükselişe geçti. 

bitcoin-6

Bir süredir pamuk ipliğine bağlı tutunma mücadelesi veren Bitcoin de bu gelişmelerden nasibini aldı. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3'lük bir düşüş yaşadı ve şu an 42.361 dolardan işlem görüyor. 

Sadece bir gün içerisinde Ethereum 3000 doların altına gerilerken, BNB yüzde 3, XRP yüzde 6.8, ADA yüzde 7.9 ve SOL yüzde 9.5 oranında düşüş yaşadı. 

ethereum-1

Savaşın çıkıp çıkmayacağı henüz belirsizliğini korurken, yatırımcılar hisse senetleri ve Bitcoin'den yavaş yavaş vazgeçiyor. Yükselişe geçen altın, onlar için güven tazeliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@