Ünlü Ekonomist Herkesin Beklediği Sorunun Yanıtını Verdi! Selçuk Geçer'den Gram Altın ve Dolar Tahmini Gecikmedi!

İsabetli piyasa tahminlerinin sahibi Ekonomist Selçuk Geçer, altın ve döviz piyasalarına ilişkin kritik tahminlerde bulundu! Peki, gram altın ne olacak, dolarda son durum ne? İşte yanıtı…

Finans 07.06.2022 - 10:14 07.06.2022 - 10:20

Türk Lirası yeniden dolar ve diğer yabancı paralar karşısında değer kaybetmeye başlamasının ardından birçok farklı piyasalarda bu döviz kurundaki artış hissedilmeye başladı. Piyasalara ilişkin önemli tahminleri ile dikkat çeken Selçuk Geçer ise gram altın ve dolar tahmini ile yatırımcıları uyardı. Piyasalara dair merak edilen önemli bir sorunun da yanıtı da veren Selçuk Geçer, ons altın ve gram altının bu yıl göreceği seviyeleri de tahmin etti.

Altın Ne Kadar Olacak?

Ekonomist Selçuk Geçer’den piyasalara ilişkin yeni tahminler gelmeye başladı. Kendi YouTube kanalında gündemde yer eden önemli başlıkları değerlendiren Selçuk Geçer, gram, çeyrek, ons altın ve altına ilişkin merak edilen birçok sorunun yanıtını da verdi. Altın ne olur sorusunun yanıtını veren Selçuk Geçer, bu dönemin para kazanmak için çok uygun olduğunu söyledi. Önümüzdeki birkaç ay içinde gelecek faiz artırımlarına rağmen rekor denemesi yapabileceğine işaret etti. Ons altının ise 2.100 – 2.200 dolar seviyelerinde bir yerlerde olabileceğini düşündüğünü söyledi.

Gram Altında Yükseliş Beklentisi Var!

800-tl-sinirini-test-eden-gram-altin-fiyati-dususe-gecti

Altın fiyatlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Selçuk Geçer, gram altının da hangi seviyelere geldiğini söyledi. Bu sene içerisinde dolardaki hareketlilikle beraber gram altının çok yükseldiğini aktaran Selçuk Geçer, 1.500 TL rakamlarının büyük olasılıkla görülebileceğine işaret etti. 1.200 – 1.500 TL bandında bir beklenti içinde olduğunu söyledi. Dolar yaşanan yükselişin de etkisiyle gram altın fiyatlarının beklentilerin üzerinde artabileceği de tahmin ediliyor.

Gram Altın Ne Kadar?

7 Haziran Salı gününde gram altın fiyatları son kapanışının hemen üzerinde seyretmeye devam ediyor. 984 TL seviyesinden haftanın ikinci işlem gününe başlayan gram altın, 1.842 dolardan işlem gören ons altını da takip ediyor. Öte yandan dolar kurunda 16,63 lira seviyelerinin de görülmesinin ardından gram altında bin lira hedefi oluşmuş duurmda.

 Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman tahminleridir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@