Ünlü Kripto Para Analisti Bitcoin'de Çöküşün Ne Zaman Sona Ereceğini Açıkladı!

Bitcoin'de meydana gelen dev çöküşün ardından analistlerden kritik değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin'i bekleyen gelişmeleri açıkladı.

Finans 22.01.2022 - 23:43 22.01.2022 - 23:43 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında çok büyük bir çöküş meydana geldi. Piyasanın öncü para birimi olan Bitcoin'deki meydana gelen düşüşler diğer altcoinlerde şok etkisi yarattı. Son 24 saat içerisinde BitcoiN'de yaklaşık yüzde 9 değer kaybı yaşandı. Ancak altcoinlerde sarsıntı çok daha büyük bir şekild ehissedildi. Ethereum yüzde 15, XRP yüzde 13, SOL yüzde 25 DOT ise yüzde 19 kayıp yaşadı. Meydana gelen bu kayıpların ardından bundan sonra kripto paraları hangi gelişmelerin beklediği merak edilmeye başlandı.

BİTCOİN İÇİN YÜKSELİŞ UMUDU VAR

Kripto para analisti Benjamin Cowen çok kritik bir değerlendirmede bulundu. Ünlü analiste göre yüksek hacimli çöküşlerin tarihsel olarak bir destek seviyesi bulunuyor. Buradan hareket eden Benjamin Cowen, Bitcoin için her şeyin bitmediğini ve yükseliş hareketinin devrede olabileceğini söyledi. Ünlü analist benzer gelişmelerin Aralık 2018'de, Mart 2020'de ve Mayıs 2021'de de gerçekleştiğine dikkat çekti. 

YILIN İLK ÇEYREĞİNE DİKKAT

Ünlü analist Benjamin Cowen değerlendirmesinin devamında, "Bitcoin için benim öngörülerime göre yılın ilk çeyreğinin bütününde görüntü bu şekilde olacak. Düşüş trendinin Mart sonuna kadar devam edeceğini tahmin ediyorum. Aksi kanıtlanana kadar ayı trendinin devam edeceğini varsaymalıyız.  Ancak bu sürecin ardından yeni bir yükseliş trendi başlayacak." dedi.

BİTCOİN YENİDEN 60 BİN DOLAR SEVİYESİNE DOĞRU HAREKET EDECEK

Bitcoin ile alakalı olarak değerlendirmesine devam eden Benjamin Cowen, "Bitcoin için ayı piyasası sonsuz olmayacaktır. Boğaların öne çıkacağı süreç gelecektir. Bundan dolayı da Bitcoin 60 Bin Dolar hedefini yeniden görecektir. Ancak bunun için yılın ikinci çeyreğinin beklenmesi gerekecek. Bu süreçte kademeli bir yükseliş meydana gelecek. 40 bin Dolar ve 50 Bin Dolar noktaları kademeli olarak aşılacak." ifadelerini kullandı.

Not: haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili analistin kişisel düşünceleridir ve yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Kesinlikle burada yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@