Uzman Altın Yorumcusundan Rehavet Uyarısı: Altında Fırtına Öncesi Sessizlik!

Altın fiyatları dalgalı hareket etmeye devam ederken uzman yorumcu İslam Memiş son yorumu ile rehavet uyarısı yaptı. Bayramdan sonra altın fiyatları ne olur?

FİNANS 20.07.2021 - 16:00 25.07.2021 - 11:32 Gülcan Özer

Altın fiyatları ve dolar kuru bayram öncesi hareketli günler yaşarken arefe günü yaşanan sert düşüşün ardından gözler 9 günlük bayram tatili sonrasına çevrildi. Değerli metaller ve emtia piyasası uzmanı İslam Memiş altın fiyatları ve dolar kuru hakkında yeni beklentilerini paylaştı. 

Daha önce gram altının 600 lira seviyesine geleceğini öngören İslam Memiş altın yatırımcısına bayram öncesi rehavet uyarısında bulundu. Memiş herkesin tedbir alması gerektiğini belirterek küresel sorunların da piyasalar üzerine etkisi olacağını dile getirdi. 

ALTIN FİYATLARINDA FIRTINA YAKLAŞIYOR!

Yapmış olduğu başarılı tahminler ile takipçi sayısını her geçen gün arttırmaya ve adını duyurmaya devam eden İslam Memiş altın yatırımcısına yaklaşan fırtına uyarısında bulunarak herkesin tedbir alması gerektiğini dile getirdi. 

Küresel piyasalarda ons altının fiyatı 1830 dolar seviyesinin üstünü test ettikten sonra enflasyon rakamlarındaki yükselişin devam edeceği yönündeki endişelerle geri çekildi. Yaşanan panik ons altının fiyatını 1.814 dolar seviyesine kadar çekti. 

Son 5 haftadır üst üste yatırımcısına kazandıran ve Haziran ayında sergilediği kötü perfonsı Temmuz ayında telafi etmeye çalışan altın yakaladığı yükseliş trendini devam ettirmekte kararlı görünüyor. 15 Temmuz tarihinde 1834 dolar seviyesine kadar yükselen ons altının fiyatı sonrasında enflasyon endişeleri ile bir miktar geri çekilmişti. 20 Temmuz 2021 Salı günü ons altının fiyatı uluslararası piyasada 1822 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 

altın fiyatlarında rehavet uyarısı

Altın fiyatları hakkında değerlendirmede bulunan altın piyasaları uzman Memiş yapmış olduğu yorumda "Amerika'da enflasyon son 13 yılın zirvesine tırmandı ve rekor bir seviyeyi gördü. Yine pek çok ülkede toplumsal olaylar ve üst düzey doğal afetler yaşanıyor. Dünya koranvirüs salgını ile mücadele konusunda Delta varyantı korkusunu yaşıyor. 

Küresel sorunların tümü piyasalar üzerinden büyük ve ciddi etkiler oluşturacaktır. Delta varyantı sonrası yeniden zorunlu kısıtlamalar gelecek mi, enflasyon ne olacak? İşte bu soruların yanıtlarını görebilen yatırımcılar kurulan sözlü tuzaklara düşmez ve yazı güz gibi, güzü yaz gibi geçirir. Tatil rehavetine kapılmayın ve yaklaşan fırtına öncesi önlemini alın. Piyasalarda yaşanan bu sessizlik fırtına öncesi sessizliğidir ve bu işin şakası olmaz. Mutlaka tedbirinizi alın" dedi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş'in açıklamalarından alınmış olup emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler üzerinden yatırım kararı verilemez.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@