Uzman Analistten 2022 Yılı için Çok Konuşulacak Bitcoin ve Altın Yorumu! Piyasalarda Neler Oluyor?

Kripto para piyasalarında gerçekleşen dalgalanmalar devam ederken Bloomberg analistinden çok önemli bir yorum geldi. 2022 yılında yeni bir rekor mu geliyor?

Finans 10.12.2021 - 08:35 10.12.2021 - 08:37 Elif İşçi

Kripto para piyasası sürekli merak edilen bir alan olmakla birlikte özellikle ünlü yatırımcıların ve analistlerin yapmış oldukları yorumlarla birleşince son derece ilgi çekiyor. Küresel piyasalar bir süredir enflasyon tehdidi ile karşı karşıya kaldılar. 2022 yılı için Bitcoin ve altında nasıl gelişmeler yaşanacağı da merak ediliyor.

Bloomberg analisti olarak bilinen ve dünya çapında tanınan Mike McGlone küresel enflasyonu baz alarak, yatırımcıların en çok dikkatini çeken Bitcoin ve altın piyasası hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

2022 YILINDA BİTCOİN VE ALTIN REKOR SEVİYEYE ULAŞABİLİR!

Uzman Analistten 2022 Yılı için Çok Konuşulacak Bitcoin ve Altın Yorumu! Piyasalarda Neler Oluyor?2

Ünlü analist sık sık yapmış olduğu paylaşımları ile dikkat çekiyor. Bu süreçte sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2022 yılı altın ve Bitcoin piyasası için oldukça karmaşık geçti. Bunun üzerine 2022 yılında yatırımcılar uzman analistlerden kendilerine bir yol göstermelerini bekliyorlar.

Küresel piyasalarda ekonomiyi tehdit eden enflasyon hızla yükselmeye devam ediyor. Ancak kripto para piyasasının lideri Bitcoin için aynı yükseliş söz konusu değil. Yaşanan deprem sonrasında dip seviyeleri görmeye devam ediyor. 10 Aralık tarihinde ise ABD Tüketici Fiyat Endeksinin yayınlanması bekleniyor. Yüksek enflasyon ekonomi için olumsuz bir durum olarak değerlendirilmesine rağmen altın ve Bitcoin için yeni bir rekorun başlangıcı olabilir. Uzman analistte bu görüşünü takipçileri ile paylaştı.

BİTCOİN 100 BİN DOLARA ÇIKABİLİR Mİ?

Yüksek enflasyonla birlikte analist Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine çıkabileceğini, altın fiyatlarının ise 2 bin dolar seviyelerine yükselebileceğini belirtti. Bu tahminler yatırımcılar arasında şimdiden heyecana neden oldu. Ancak fiyat tahminleri konusunda analistler Bitcoin için 2022 yılında 100 bin dolar hedefinin çok mümkün olmadığını düşünüyorlar.

Bitcoin aslında şimdilerde yaşamış olduğu düşüşe rağmen yıl içerisinde toplam yüzde 150 oranında artış gösterdi. Ancak yine de pek çok uzman analist 100 bin dolar hedefinin 2023 yılında daha mümkün olduğunu söylüyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@