Uzman Analistten Bitcoin Teknik Analizi! Bitcoin Neden Düştü, Yeniden Yükselir Mi?

Bu hafta Bitcoin fiyatında meydana gelen sert düşüş kripto para piyasalarının en önemli tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bitcoin neden düştü? Bitcoin yükselir mi? İşte tüm merak edilenlerin cevabı

Finans 10.09.2021 - 03:00 10.09.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarının lide rpara birimi olan Bitcoin bu hafta Salı günü çok sert bir şekilde düştü.  Herkes bu düşüşün nedenlerini tartışırken bundan sonra olabilecekleri ve kritik seviyelşeri de merak etmeye başladılar. Bitcoin'de bundan sonra neler olacak? Bitcoin yükselir mi? Bitcoin teknik analizlerinde ne var? 

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİNDE YÜKSELİŞ VURGUSU

Kripto para piyasasında ağırlığı bilinen ünlü analist Katie Stockton son gelişmeleri yorumları. Teknik bir yorum yapan Katie Stockton, “Bitcoin'de uzun vadeli görünüm incelendiğinde 200 günlük hareketli ortalamanın yukarı yönlü yükselişi görülüyor. Bitcoin için kalıcı bir düşüşten bahsedemeyiz. Teknik görüntüde yükseliş trendinin etkisi halen daha görülüyor.” dedi. 

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ?

Katie Stockton analizinin devamında, “Bitcoin'de Salı günü volatil bir satış meydana geldi. Kilit teknik fiyat noktalarında geçildikçe Bitcoin fiyatı eski direnç ve kritik eşikleri test etme imkanı buluyor. El Salvador, Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul ettiği için Bitcoin fiyatında 10 Bin dolarlık düşüş meydana geldi.Çünkü hacim beklenmedik ölçüde arttı. Bu da bazı hizmet kesintilerini beraberinde getirdi.” ifadelerini kullandı. 

BİTCOİN KİLİT SEVİYELERE TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR

Bir başka kripto para analisti Matthew Fox da bir değerlendirmede bulunup, “Salı günü gerçekleşen düşüşün analizine dikkat etmek gerekiyor. Kilit destek seviyelerine tutunma gayretini görüyoruz. Bu seviyelerin tamamı da 43 Bin Dolar ile 46 Bin Dolar arasında sıkışmış durumda.50 günlük ortalama ise şu anda 44 Bin Dolar civarında.” şeklinde konuştu. 

47 BİN DOLAR SEVİYESİNE DİKKAT!

Uzman analistlere göre Bitcoin'de 47 Bin Dolar seviyesi yön tayininde belirleyici olacak. Bu seviyenin altı daima risk barındıracak 47 Bin Dolar üstü ise yeni yükseliş hedeflerinin çerçevesinin çizilmesinde önemli bir rol üstlenecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@