Uzman İsim Altın Fiyatlarının Gideceği Yönü Açıkladı! Eğer Altın Biriktirdiyseniz

Altın fiyatlarında yaşanan değişmeler piyasaların yakın takibinde. Geçmişte altın alan yada önümüzdeki dönemde altın alacaklar ise fiyatların yönünü merak ediyorlar. Uzman isim süreci ele aldı.

Uzman İsim Altın Fiyatlarının Gideceği Yönü Açıkladı! Eğer Altın Biriktirdiyseniz

Piyasaların tüm zamanlarda en güvenilir limanı olan altın için yeni değerlendirmeler gelmeye başladı. Altın fiyatlarının nasıl bir süreç izleyeceğine ilişkin ekonomistler farklı değerlendirmelerde bulunurken son yorum Tunç Şatıroğlu'ndan geldi.

PİYASA UZMANI ALTIN FİYATLARINI YORUMLADI

Para piyasaları uzmanı Tunç Şatıroğlu kendi sosyal medya hesabından altın fiyatlarını ele aldı. Altında küresel piyasalarda yaşanan değişim ile yurtiçi gelişmeleri değerlendiren uzman isim beklentisini kamuoyu ile paylaştı.

Değerlendirmelerine ons altında oluşan son durum ile başlayan Şatıroğlu piyasalar için kritik seviyeyi açıkladı. Altının kritik bandı aşması durumunda yukarı yönlü bir hareket gerçekleştireceğini söyleyen Şatıroğlu ons altının son zamanlarda ortalama 1787 dolar seviyesinde yer aldığını bildirdi. 1774 dolar seviyesine kadar ons altında satışların gelebileceğini ifade eden ünlü ekonomist bu bandın görülmesinden sonra yeni bir yükselme trendi yaşanabileceğini söyledi.

altın analiz

Ancak altın fiyatlarında yaşanabilecek ani düşme ihtimali olduğunu ifade eden Şatıroğlu geri çekilmelerde 1750 dolar seviyesinin izleneceğini bildirdi. Dolar kurunun altın fiyatlarına olan etkisini de değerlendiren Para piyasaları uzmanı Tunç Şatıroğlu şu görüşleri aktardı.

"Gram altın, tabi dolar/TL ile ilgili birşey. Dolar/TL’den de destek alıyor dedi. Gram altın şu anda gördüğünüz gibi kritik bir yerde 489’da bunun üzerine attıktan sonra ben daha da güçleneceğini düşünüyorum. Çünkü günlükte baktığımızda bizim için önemli olan şey 486’nın üzerine gitmesiydi, gitti. Bu aşağıda al var zaten şu anda yani bu 487,486, 480 bunun üzerinde kaldığı zaman burada al varsa buna güveniriz."

altın analiz 2

ALTIN ALMAK İSTEYENLERE

Altın yatırımı yapacak olanlar için bir başka görüşünü daha açıklayan Şatıroğlu garanti altın yatırımcısının gram altında 492 TL seviyesini bekleyebileceğini söyledi. Ekonomist Şatıroğlu kısa vadede 492 TL bandının üzerinde çıkması durumunda altının yükselme eğiliminde olacağını ifade etti. Altın almak isteyenler için ise "Bu yüzden 12 saatin üzerine atılması yani 492’nin üzerine atılması daha güvenli olacaktır. Gram altın almak için.” değerlendirmesinde bulundu.

Güncel altın fiyatlarına bakıldığında Ons altın haftanın son işlem gününde 1785 dolar bandında tamamladı. Gram altın ise 490 TL'den işlem gördü.

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarında dair değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.

SONRAKİ HABER