Vakıfbank 50 Bin TL İhtiyaç Kredisini Aylık Kaç TL Taksitle Veriyor?

İhtiyaç kredisi kullanmak için Vakıfbank'ı seçenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyasının mali şartları nelerdir?

Finans 03.01.2022 - 02:51 03.01.2022 - 02:51 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit ihtiyaçları arttıkça ihtiyaç kredisi başvuru sayıları da yükseliyor. Yaşanan ekonomik sıkıntılara geçici çözümler arayan vatandaşların imdadına bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları yetişiyor. Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanan vatandaşlar neye ihtiyaçları varsa onu temin edip daha sonra borçlarını taksitler halinde geri ödeyebiliyorlar. Bu durum vatandaşların belirli maliyetleri göze alması anlamına da geliyor. Peki son günlerin oldukça dikkat çeken ihtiyaç kredisi kampanyalarından birisini düzenleyen Vakıfbank'tan finansal destek almanın şartları nelerdir?

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI MALİ ŞARTLARI NELERDİR?

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler avantajlı bazı imkanları elde edebiliyorlar. En önemli avantaj ise kredi maliyetleri oluyor. Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. İlk görünüşte bu yüksek bir faiz oranı olarak görünse de özel bankaların ihtiyaç kredisi faizlerine bakılınca düşük bir faiz oranı olduğu görülüyor. Özel bankalar ortalama olarak aylık yüzde 2,50 faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar.

İHTİYAÇ KREDİSİ VADE SÜRELERİ

Bankalar ihtiyaç kredisi verirken bazı vade sürelerine uymak zorundalar. Bu vade süreleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından belirleniyor. Buna göre bankalar ihtiyaç kredisi verirken 50 Bin TL'ye kadar olan kredilerde azami 36 ay, 50 Bin TL'in üzerinde olan kredilerde ise azami 24 ay vade uygulayabiliyorlar. Vakıfbank'ın uymak zorunda olduğu bu sınırlamalara tüm bankalar istisnasız bir şekilde uymak mecburiyetindeler. 

İHTİYAÇ KREDİLERİNE KOLAY ÖDEME İMKANLARI

Vakıfbank, müşterilerini kredi geri ödemeleri konusunda rahatlatacak bazı uygulamaları da gündeme alabiliyor. Buna göre müşteriler ihtiyaç kredisi kullandıklarında farklı ödeme planlarını seçebiliyorlar. Her bankada olan klasik ödeme planı olan aylık eşit taksitli kredi geri ödemesi Vakıfbank'ta da yapılabiliyor. Ayrıca Vakıfbank müşterileri 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve esnek ödemeli şekilde de ödeme planlarını hazırlayabiliyorlar. 

50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama-3

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullananlara banka tarafından aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler her ay kredi taksiti olarak Vakıfbank'a 2.054 TL ödeme yapıyorlar. Toplam kredi maliyeti ise 73.972 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@