Vakıfbank En Yüksek Mevduat Faizi Veren Devlet Bankası Oldu! Tanışma Faizli Arı Hesabı İle Yüksek Kazanç

Kamu bankalarının faiz oranları güncellendi, en yüksek faiz veren devlet bankası Vakıfbank oldu. Vakıfbank tanışma faizi vermiş olduğu arı hesabı ile parası olana yüksek faiz getirisi sundu.

Finans 07.02.2022 - 15:00 07.02.2022 - 15:00 Gülcan Özer

Bankaların faiz oranları güncellendi, mevduat faiz oranları yükseldi. Yaşanan yükseliş en çok kendisini 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları rakamlarında kendisini gösterdi. Bankada parası olanlar için yüksek mevduat getirisi dönemi başladı. 

Bankalar birbirleri ile yoğun bir rekabet içerisine girişirken bu rekabet en çok bankada parası olanlara olumlu yansıdı. Bankaların tanışma faizi ve hoşgeldin faizi rakamları da bu yükselişten nasibini alırken Vakıfbank en yüksek 32 günlük vadeli mevduat faizi veren kamu bankası oldu. 

VAKIFBANK 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI: EN YÜKSEK TANIŞMA FAİZİ VEREN KAMU BANKASI HANGİSİ?

Devlet bankaları bankaya para yatırmak isteyen kişiler tarafından daha güvenilir bulundukları için tercih edilmektedir. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları rakamları güncellenirken kamu bankaları içerisinde en yüksek vadeli mevduat faizi sunan banka Vakıfbank oldu. 

vakıfbank tanışma faizi arı hesab ı

Vakıfbank tanışma faizi verdiği Arı Hesabı için 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 18 olarak duyuruldu. Bu oran ile Ziraat Bankası ve Halkbank'ı geride bırakan Vakıfbank kamu bankaları arasında en yüksek faiz oranı veren devlet bankası olarak ilk sırada yer aldı.

kamu bankalarının faiz getirisi hesaplama

100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZİ 2022! ARI HESABI İLE 100.000 TL AYLIK FAİZ GETİRİSİ KAÇ TL?

Yeni güncelleme sonrasında Vakıfbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 18 seviyesine çekilirken bu oran üzerinden 100 bin lirasını arı hesabına yatıran bir kişinin aylık faiz getirisi geliri 1.499 TL olarak gerçekleşecek. Aynı tutarı 32 günlük Ziraat Bankası vadeli mevduat faizi ile değerlendiren bir kişinin faiz getirisi ise 1.208 TL oldu. Halkbank e mevduat hesabı üzerinden yatırım yapan bir kişinin aylık faiz kazancı ise 1.145 TL olarak ilan edildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@