Vatandaşa Önemli Uyarı! Poliçenizde Bu Madde Varsa Tüm Zararınızı Ücret Ödemeden Karşılayabilirsiniz

Vatandaşa, ortaya çıkan fırtına felaketi sonrasında uyarılar arka arkaya geldi. Sigortası olanlar için eklenen tek bir madde ile tüm zarar sorunsuz bir biçimde karşılanabilir.

Vatandaşa Önemli Uyarı! Poliçenizde Bu Madde Varsa Tüm Zararınızı Ücret Ödemeden Karşılayabilirsiniz

Geçtiğimiz iki gün ülkenin pek çok noktasında meteoroloji tarafından lodos uyarıları yapıldı. Bazı şehirlerde tehlike oluşturmaması amacıyla okullar tatil edildi. Pek çok firma evden çalışmayı tercih etti. Özellikle İstanbul’da yaşanan ciddi lodos nedeniyle pek çok ev ve araç zarar gördü. Lodosun dinmesinin ardından ortaya çıkan hasarlar incelemeye alındı.

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği tarafından konu hakkında açıklama yapıldı. Çünkü pek çok kişi bu süreçte lodos nedeniyle ortaya çıkan zararların karşılanması için başvuru yapmaya başladı. Sigorta sürecinden faydalanmak isteyen vatandaşlara ise uyarı yapıldı. Sigortada ilk neden kuralının geçerli olduğu belirtildi.

FIRTINA TEMİNATI OLANLAR TÜM ZARARINI KARŞILAYABİLECEK

Vatandaşa Önemli Uyarı! Poliçenizde Bu Madde Varsa Tüm Zararınızı Ücret Ödemeden Karşılayabilirsiniz2

Lodos nedeniyle pek çok çatı uçtu. Araçlar hasar gördü. Camları kırılan evleri sel bastı. Bunun üzerine sigorta şirketlerine başvurularda bulunan vatandaşların bir kısmı hayal kırıklığı yaşadılar. Ortaya çıkan zararın ana sebebinin fırtına olması sebebiyle sigorta şirketleri poliçelerde bu konuda yapılan teminatları kabul edeceklerini açıkladılar.

Fırtına teminatı bulunan vatandaşların ise ortaya çıkan zararlarını herhangi bir maliyet ödemeden karşılayabilecekleri belirlendi. Bu konu sigorta müşterileri arasında çeşitli tartışmalara neden oldu.

İŞYERLERİ VE KONUTLAR İÇİN YÜZDE 99.9 TEMİNAT

Ortaya çıkan tabloya göre pek çok konut ve işyerinin hasar gördüğü tespit edildi. Genellikle ev ve konutlarını sigortalatan kişilere yüzde 99.9 ihtimalle fırtına sigortasının teminat olarak sunulduğu belirlendi. Özellikle konut hasarlarında sigorta şirketleri mutlaka kapsam içine aldıklarını belirttikleri gibi işyerlerinin bu durumu sigorta şirketleri ile görüşerek kontrol etmeleri öneriliyor.

Sürecin işleyebilmesi için bir eksper geliyor ve kontroller bulunuyor. bunun için eksperi beklerken zaman kaybetmek yerine fotoğraf ve video çekerek sürece destek olabilirsiniz.

SONRAKİ HABER