Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Kampanyasını Güncelledi! 1.702 TL Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi Fırsatı!

Müşterilerinin hayallerini süsleyen evleri satın almaları için düşük faizle konut kredisi veren Yapı Kredi Bankası, yeni kampanyasını duyurdu. 

Finans 08.09.2021 - 19:22 08.09.2021 - 19:30 Engin Uzunoğlu

Konut satın almak her zamankinden daha fazla yüksek maliyet gerektiren bir ticari faaliyet haline geldi. Bundan dolayı da konut kredisi kullanmadan ev sahibi olmak bugünlerde oldukça güçleşti. Bu ekonomik ortamın farkına varan bankalar müşterilerinin talepleri doğrultusunda kredi kampanyalarını güncellemeye başladılar. Yapı Kredi Bankası da konut kredisi kampanyasında yenilikler yapan bankalar arasına dahil oldu. 

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI YENİLİKLERİ NELERDİR?

Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerin hayallerini süsleyen evleri satın alabilmeleri amacıyla finansal destek verilmeye devam ediliyor. Konut satın alırken ihtiyaç duyulan maddi desteği müşterilerine veren Yapı Kredi Bankası sınırları kaldırdı Satın alınacak olan kmonutun teminat olarak verilmesi halinde müşteriler talep ettikleri maddi desteği Yapı Kredi Bankası'ndan almaya başladılar. 

EN AVANTAJLI FAİZ ORANLARI

Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 120 aya kadar vade imkanı ile nakit desteği sağlanıyor. Piyasadaki en avantajlı faiz oranlarını müşterilerine sunan Yapı Kredi Bankası bu şekilde en düşük maliyetlerle müşterilerini ev sahibi yapmayı sürdürüyor.

KONUT KREDİSİ KULLANIMINDA YAŞ SINIRI

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerden bazı özel şartlar da talep ediliyor. Bunlardan birisi de yaş sınırı oldu. Müşterilerin kredi vadesi doladuğunda en fazla 70 yaşında olması gerekiyor. 10 yıl vadeli konut kredisi kullanacak olan bir Yapı Kredi Bankası müşterisi azami 60 yaşında olmalıdır. 60 yaş üzeri olan müşteriler daha kısa vadelerde konut kredisi başvurusu yapabilirler.

ORTAK KONUT KREDİSİ FIRSATI

Yapı Kredi Bankası'nın konut kredisi kampanyasında diğer bankalarda pek görülmeyen bir uygulamaya yer verildi. Bazen insanlar yatırım amacıyla konut satın alabiliyorlar. Böyle bir durumda ise ortak yatırım yapma kararı alınabiliyor. Ancak bu noktada vatandaşlar arasında konut kredisinin kimin üzerine çekileceği konusunda anlaşmazlıklar çıkıyor. Yapı Kredi Bankası bu meseleyi kökten çözüyor. Ortak konut kredisi veren Yapı Kredi Bankası her iki tarafı da aynı ölçüde krediden sorumlu tutuyor. 

YAPI KREDİ BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

yapı kredi bankası 100 bin lira konut kredisi maliyeti

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 faiz uygulanıyor. Bu faiz oranı ile 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çekildiğinde müşteriler bankaya her ay 1.702 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise enflasyon rakamının altında oluyor. Yıllık kredi maliyeti Yapı Kredi Bankası tarafından yüzde 18 olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@