Yapı Kredi Bankası Son Dakika Olarak Duyurdu, Konut Kredisi Faizi Düştü!

Özel bankaların kredi faiz oranları için peş peşe indirim haberleri gelmeye devam ederken bu bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası oldu. YKB konut kredisi faiz oranı düştü!

Finans 28.02.2022 - 10:29 28.02.2022 - 10:33 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri bankaların konut kredisi faiz oranları için yeni indirim haberleri gelmeye devam ediyor. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından yapılan faiz indirimi haberinin ardından konut kredisi faiz indirimi yapmış, özel banaklar ise sessiz kalmıştı. 

Süreçte özel bankalar tarafından da beklenen faiz indirimi haberleri gelmeye başladı. Bu bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası oldu. YKB konut kredisi paketinde faiz indirimi yapıldığı açıklandı. Açıklanan faiz indirimi sonrasında gözler bir kere daha bankaların konut kredisi faiz oranlarına çevrilirken en uygun kredi veren bankalar belli oldu. 

YAPI KREDİ BANKASI SON DAKİKA KREDİ FAİZ İNDİRİMİ HABERİ VERDİ! 

Bankaların faiz oranları güncellendi, özel bankalardan kredi indirimi yapanların arasına Yapı Kredi Bankası da katıldı. Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklama ile konut kredisi faiz oranı rakamının yüzde 1.93 seviyesine düşürüldüğü açıklandı. Daha önce bu oran yüzde 2.10 olarak uygulanıyordu. Böylelikle yüzde 2 üzerinde konut kredisi veren bankaların sayısı azalmaya devam etti. 

yapı kredi konut kredisi-6

Yapı Kredi Bankası 60 ay vadeli ve 120 ay vadeli kredi paketinde de yüzde 1,93 oranını uygulamaya başlarken 100 Bin TL konut kredisi hesaplama tablosu üzerinden bu faiz oranı ile 60 ay vadeli kredi çekenlerin aylık taksit tutarı 2 bin 828 TL ve 120 ay vadeli konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit tutarları ise 2 bin 146 TL olarak gerçekleşecek. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ, EN DÜŞÜK EV KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Konut kredisi çekmek isteyen kişiler için ne yazık ki en uygun konut kredisi faiz oranı rakamı yine değişmedi ve kamu bankaları yine en uygun kredi veren bankalar oldu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1,20 olarak uygulanırken ikinci el ev almak isteyen kişiler için bu oran yüzde 1,29 olarak uygulanıyor. Finans uzmanları ise konut kredisinde psikolojik eşiği yani kredi çekerek ev almak için uygun faiz oranını yüzde 0,99 olarak belirtiliyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@