Yapı Kredi, Garanti BBVA, Odeabank 100 Bin TL Taşıt Kredisi İle Otomobil Alacaklara Destek Oluyorlar

Taşıt kredisi çekerek otomobil satın alacaklara Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası ve Odeabank önemli imkanlar sağlamayı sürdürüyorlar. 100 Bin TL taşıt kredisi kaç TL taksitle veriliyor?

Finans 16.02.2022 - 02:04 16.02.2022 - 02:04 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yüksek fiyatlara ulaşan sıfır kilometre otomobillerin satın alabilmeleri yüksek bir finansman kaynağını gerektiriyor. İnsanlar peşin olarak bir maliyeti bir anda karşılayamayabiliyorlar. Bu durumda ise akıllara ilk gelen bankalardan taşıt kredisi kullanmak oluyor. Ancak bunun da bir maliyeti oluyor. Bankalar farklı maliyetlerle müşterilerine taşıt finansmanı veriyorlar. Peki Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası ve Odeabank'tan taşıt kredisi çekenler hangi maliyetlerle karşılaşıyorlar. 

GARANTİ BBVA 100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Garanti BBVA'dan taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,37 oranında faiz uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler kredi vadesi devam ettikçe her ay Garanti BBVA'ya 3.845 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi için açıklanan toplam maliyet ise 185.061 TL oluyor.

YAPI KREDİ BANKASI 100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Yapı Kredi Bankası'na taşıt kredisi kullanmak için başvuruda bulunan müşterilere banka tarafından kredi hesaplamalarında aylık yüzde 2,30 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çekenler bankaya her ay 3.784 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Kullanılan bu taşıt kredisinin toplam maliyeti ise 182.167 TL olarak hesaplanıyor. 

100 bin tl taşıt kredisi hesaplama

ODEABANK 100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Odeabank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,66 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çekilmesi durumunda vade süresince Odeabank'a her ay 4.099 TL kredi taksit ödemesi yapılıyor. Bu taşıt kredisinin toplam maliyeti ise 197.280 TL'yi buluyor.

AZAMİ VADELER 48 AY İLE SINIRLANDIRILIYOR

Türkiye'de bankalardan taşıt kredisi çekmek isteyenler BDDK tarafından konulan bazı sınırlamalar ile karşılaşabiliyorlar. Azami vade süresi de bu sınırlamalar içerisinde yer alıyor. Uygulanan sistem gereği bankalar en fazla 48 ay vade ile taşıt kredisi veriyorlar. Bu sürenin arttırılmasının herhangi bir imkanı bulunmadığı gibi azaltılabiliyor. 48 ay vade imkanı yalnızca değeri 120 Bin TL'ye kadar olan otomobiller için veriliyor. Daha yüksek fiyatlı otomobillerin azami vade süreleri kademeli olarak azaltılarak uygulanıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@