Yatırım Şirketlerinden Altın Yorumları! Ons Altın Ve Gram Altın Fiyatları Düşmeye Devam Eder Mi?

Altın fiyatlarındaki düşüş eğilimi devam ederken Türkiye'nin önde gelen yatırım şirketlerinden altın yorumları geldi. Altın fiyatları düşmeye devam eder mi? Altın fiyatları ne zaman yükselecek?

Yatırım Şirketlerinden Altın Yorumları! Ons Altın Ve Gram Altın Fiyatları Düşmeye Devam Eder Mi?

Altın piyasasında geçtiğimiz haftanın son işlem gününde meydana gelen sert düşüşün sancıları yeni haftaya da yansıdı. Altın fiyatlarındaki düşüş eğilimi bu hafta da devam ediyor. Şu andaki fiyat verilerine göre ons altın 1.726 dolardan işlem görüyor. Gram altının piyasa fiyatı ise 477 TL oldu.

YATIRIM ŞİRKETLERİNDEN ALTIN ANALİZLERİ YAYINLANDI

Türkiye'nin önde gelen yatırım şirketleri altın fiyatlarına dair günlük yorumlar yapmaya devam ediyorlar. Altın fiyatlarındaki düşüş eğilimi altın yatırımcısının en önemli gündem maddesi haline gelirken yatırım şirketlerinin piyasa analizlerinde çok önemli veriler paylaşıldı

IKON MENKUL GRAM ALTIN YORUMU

IKON Menkul tarafından yayınlanan bültende gram altın hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Gram altının 462 TL seviyesine kadar geriledikten soınra 483 TL direnç seviyesine kadar toparlanmıştı.

Gram altında 483 TL seviyesinin aşılamaması nedenyeniden düşüşler başladığı belirtilirken IKON Menkul beklentilere ilişkin de ifadelerle yatırımcılarına yön verdi. Gram altında düşüşlerin devam etmesi durumunda ise dikkat edilecek seviyeler önce 472 L ve ardından 461 TL olacak. Yükseliş durumunda ise IKON Menkul'ün uyarı yaptığı seviye 483 TL oldu.

MEKSA YATIRIM ONS ALTIN YORUMU

Meksa Yatırım tarafından ons altın hakkında yeni bir analiz raporu yayınlandı. Meksa Yatırım analizinde ons altındaki düşüşlere işaret edildi. Ons altının 1.723 dolar desteğinin altına inmesi durumunda fiyat düşüşlerinin hızlanacağı bildirildi.

Ons altın için yükseliş ihtimaline de değinen Meksa Yatırım bu noktada da 1.723 dolarlık destek seviyesinin önemine dikkat çekti. Bu noktanın üzerinde kalınması durumunda ons altın için yükseliş trendinin hakim olabileceği belirtildi.

1.723 dolar seviyesinde destek oluşturmayı başaracak olan ons altın tüm hesapları değiştirecek. Burada bir sıçrama tahtası meydana gelmesi durumunda ise ons altının 1.775 dolar seviyesine kadar yükselebileceği bildirildi.

Altın fiyatları için yapılan bu değerlendirmeler altın yatırımcıları için çok büyük bir önem arz ediyorlar. Fiyatlarda yüksek miktarlı geri çekilmelerin yaşanması nedeniyle yatırımcıların pozisyonlarının nasıl olabileceğine dair fikir veren bu analizlere dair araştırmalar sürüyor. Altın fiyatlarının belirlenmesindeki en önemli veri akışı ABD ekonomisindeki gelişmeler oluyor.

SONRAKİ HABER