Yeni Amiral Gemisi Volkswagen Lamando L Teknik Özellikleri Neler, Fiyatı Ne Kadar?

Volkswagen markasının heyecanla beklenen modeli Lamando L ile ayrıntılar belli oldu. Volkswagen Lamando L model otomobilin teknik özellikleri neler, fiyatı ne kadar?

Yeni Amiral Gemisi Volkswagen Lamando L Teknik Özellikleri Neler, Fiyatı Ne Kadar?

Otomobil firmaları 2022 yılı içerisinde piyasaya çıkaracakları yeni modellere dair hazırlıklarını tamamlamak üzere oldukları bildirildi. Volkswagen'in bu yıl içerisinde piyasaya çıkaracağı söylenen Volkswagen Lamando L model otomobil ile alakalı detay bilgiler gün yüzüne çıktı. Firmalar bazı modeller için üretim durdurma kararı verirken yeni modelleri de devreye sokmaya hazırlanıyorlar. Volkswagen Lamando L de bunlardan birisi oldu. Peki Volkswagen Lamando L için teknik özellikler nelerdir? Volkswagen Lamando L satış fiyatı ne kadar olacak?

VOLKSWAGEN LAMANDO L TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Volkswagen Lamando L için teknik özellikler belli oldu. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Volkswagen Lamando L MQB Evo platformu üzerinde tasarlandı. Dış görüntüsü ile elektrikli Volkswagen ID ailesinin izlerini taşıyan Volkswagen Lamando L LED farlar ve aydınlatılmış logo ile dikkat çekiyor.

lamando l

Volkswagen Lamando L model otomobilin tampon kısmında boydan boya uzanan bir panjur bulunuyor. Bu panjurların kenarında ise dikey hava kanallarına yer verildi. 18 inçlik jantlar kullanılırken stoplar ile de otomobil Peugeot'un 508 modelini anımsatıyor.

Volkswagen'in yeni otomobilinin iç tasarımında da fark yaratan detaylara yer verilmiş. Beats ses sistemi, head - up display, sunroof, elektrikli ön koltuklar ve hız sabitleyici gibi ayrıntılara yer verilmiş.

Volkswagen Lamando L 150 beygir gücüne sahip ve 250 Nm tork üreten 1.4 motora sahip. Motordan üretilen güç 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile ön tekerleklere iletiliyor. Otomobilin 0 kilometreden 100 kilometreye çıkışı 8,5 saniyede gerçekleşiyor.

TÜRKİYE'YE GELECEK Mİ, FİYATI NE KADAR OLACAK?

volkswagen lamando le ne kadar

Otomobil firmaları pazarlama planlamaları gereği her ülkeye ürettikleri tüm modelleri dokmuyorlar. Bunun için de Volkswagen Lamando L model otomobilin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Bu konuda firmanın aldığı bir karar bulunmuyor. Sektören tahminlere göre ise 2022 yılının ikinci yarısında Volkswagen Lamando L için Türkiye'de satışlar başlayacak. Ancak bu konuda henüz alınmış resmi bir karar bulunmuyor.

Firmanın Çin'e özel olarettiği bir model olan Volkswagen Lamando L için belirlediği fiyat da belli oldu. İddialara göre Volkswagen Lamando L 40 Bin Euro'ya satışa çıkarılacak. Eğer bu otomobil Türkiye piyasasına girerse fiyatı vergilerle çok daha yüksek olabilecek.