Yeni Haftaya Altın Piyasası Hızlı Giriş Yaptı! İşte Ons Altın Ve Gram Altının Yeni Fiyatları

Yeni bir hafta başlarken altın piyasasındaki fiyatlamalar merak ediliyor. Altın fiyatları ne kadar oldu? Ons altın ve gram altın fiyatı ne kadar olur? 

Finans 27.09.2021 - 05:00 27.09.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Altın piyasası çok kritik bir haftaya giriş yaptı. Geçtiğimiz hafta FED'den gelen haberler ile sarsılan piyasa bu hafta göstereceği fiyat performansı ile yönünü çizecek. Altın piyasasında son görünüm ne? Altın fiyatlarında eğilim ne yönde? Fiyatlar yükselecek mi yoksa düşecek mi? 

FED SONRASI ALTIN PİYASASI ÇÖKTÜ

Eylül ayı Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) toplantılarından sonra yapılan açıklamalar ile altın piyasası çok ciddi bir şekilde irtifa kaybetti. Varlık alımlarının azaltılacağına dair işaretlerin ciddi şekilde gelmesi altın piyasası için felaket senaryosu oldu.

EKONOMİK TOPARLANMA ALTIN PİYASASINA OLUMSUZ YANSIDI 

Varlık alımlarının azalması bir anlamda ekonominin toparlanması ve piyasalarda risk iştahının artması anlamına geliyor. Ancak bu durum altın piyasası için oldukça olumsuz bir ekonomik ortam anlamına geliyor. 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Kriz ortamlarında güvenli liman arayışlarından oldukça pozitif yararlanan altın piyasası ekonomik toparlanmada da kazançlarını geri verme riski ile karşı karşıya kalıyor. Ancak altın piyasası için şu anda her şey bitmiş değil. Ekonomistler altın fiyatlarında yükseliş bekliyorlar lakin ekonomik ortamın buna hazır olması gerekiyor. 

ONS ALTIN NE KADAR OLDU

Ons altın 1.800 dolar seviyesine yükselmek için hareket ederken FED'den gelen haberler üzerine 1.720 dolar seviyesine kadar geriledi. Ardından meydana gelen yükseliş hareketi ile kritik 1.750 dolar seviyesini aşan ons altın şu anda 1.753 dolar noktasında işlem görmeye devam ediyor. Ons altının yükseliş trendine girmeye çalıştığı ve bu hafta içinde bu eğilimin devam edeceği ekonomistlerce dile getirilmeye başlandı. 

GRAM ALTIN GÜNCEL FİYATI

Gram altında ise dolar kuru kaynaklı farklı bir görüntü ortaya çıktı. Dolar kurunun yükselişlerinden dolayı ons altınd ameydana gelen düşüşlere rağmen gram altın 500 TL seviyesine ulaştı. Ancak dolar kurunda meydana gelen hafif geri çekilmenin etkisiyle gram altın da 500 TL'nin altına indi. Şu anda gram altın 499 TL'den işlem görmeye devam ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@