Yeni Rekor Uyarısı Geldi! İslam Memiş'ten Son Dakika Altın ve Dolar Yorumu Analizi: Büyük Kırılma Yakın

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş dolar ve altın yorumu ile yine yankı uyandırdı. Hem dolar hem de altın için yeni rekor tahmini ve kırılma uyarısı!

Finans 03.09.2021 - 15:10 03.09.2021 - 15:11 Gülcan Özer

Yapmış olduğu başarılı tahminler ve yorumlar ile kendisine büyük bir takipçi kitlesi edinen İslam Memiş yeni yorumları ile büyük yankı uyandırdı. Yatırım araçlarında büyük kırılma beklediğini belirten Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş hem dolar kuru hem de altın fiyatları hakkında yeni tahminlerini açıkladı. 

İSLAM MEMİŞ SON DAKİKA ALTIN VE DOLAR YORUMLARI: BÜYÜK KIRILMA NE ZAMAN?

You Tube kanalı üzerinden yeni bir analiz videosu yayımlayan İslam Memiş "Dolar TL tarafında ve uluslararası piyasada dolar kurunda yaşanan değer kayıpları görüyoruz. Dolar kuru 8.30 TL seviyesinin altına sarkarak daha sonra tekrar bu seviyelerde tutunmaya çalıştığını gördük. Türk Lirasında yaşanan toparlanma borsaya da olumlu yansıdı. 

Eylül ayında ekonomi kurmayları ve hükümet Orta Vadeli Ekonomi Programını açıklayacak. Yine Eylül ayında pek çok ekonomik veri ve yargı reformu için gelişmeler var. Merkez Bankası Eylül ayının son haftasında faiz kararını açıklayacak. Bu ay sonunda faiz indirimi yapacak mı ya da piyasalara yıl sonunda bir faiz indirimi sinyali verecek mi? Yapılacak olan açıklamada büyük önem taşıyor. 

islam-memiş-altın-yorumu-analizi

Dolar /  TL kurunda 8,30 TL seviyesinin altındaki rakamlar kalıcı olursa Eylül ayı içerisinde 8,10 TL seviyelerinin görülebileceğini düşünüyorum. Dövizle emtia almayı düşününler ya da döviz almak isteyen kişilerin 8,05 TL ile 8,10 TL seviyesi arası kademeli alım yapılabilir diye tahmin ediyorum.  

GRAM ALTIN NE OLUR, ALTIN FİYATLARI DÜŞECER Mİ, NE ZAMAN DÜŞER, YÜKSELECEK Mİ, SON DURUM NE?

Avrupa ülkelerinde yüksek enflasyon kabusu devam ediyor. Gram altın 485 TL civarında sıkıştı. 478 - 488 TL bant aralığında beklentimiz sürüyor. Zaman zaman gram altın dolar kurundan zaman zaman da altının ons fiyatından destekleniyor ya da olumsuz etkileniyor. 

Ne aşağı yönlü ne de yukarı yönlü bir kırılma yaşanmadı ancak olacak. 27-28 Eylül tarihinde FED tarafından yapılacak olan açıklama ile kırılacak. Ya aşağı yönlü ya da yukarı yönlü olarak FED'in yapacağı açıklama ile yön patlaması yaşanacak. Ya düşüş, ya yükseliş ama mutlaka Eylül ayının son haftasında bir kırılma yaşanacağını söyleyebilirim. 

islam-memiş-dolar-ve-altın-yorumu

Emtia fiyatları 3 aydır tamamen yatırımcıların elinden çıktı ve manipülasyonlar, FED söylemleri ile yön belirlemeyez bir hale geldi. 

İSLAM MEMİŞ 2021 YIL SONU GRAM ALTIN FİYATI TAHMİNİ AÇIKLADI! 

Gram altın fiyatında ben yıl sonunda 520, 540 ve 580 TL seviyelerinin test edilmesini bekliyorum. Elinde altını bulan yatırımcılara ben yaşanan düşüş ile panik yapmamalarını ve acele karar vermemelerini öneriyorum. Çünkü yeni rekorlar gelebilir. Gümüş fiyatlarında da rasyo yavaş yavaş normalleşiyor." dedi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım yapılamaz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@