Yükselmişken Altın Bozdurulup İkinci El Araba Alınır Mı? Uzmanı Hesapladı

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş yükselen altın fiyatlarını ele aldı. Memiş altın fiyatlarının ulaştığı rekor seviyelerinin ardından elinde altını olup araba alacaklar için maliyet hesabı yaptı.

Finans 16.11.2021 - 10:31 16.11.2021 - 10:31 Mustafa KARAGÖZ

Altın yükselişine devam ediyor. Altın fiyatları yükselirken elinde altın olanlar ne yapmaları gerektiği konusunda arayış içerisindeler. 

Bir planı olup altını bozdurup başka bir alana yatıracaklar olan en doğru zamanı yakalamanın peşindeler. Bu kapsamda Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarını ele aldı. 

ALTIN BOZDURULUP ARABA ALINIR MI?

Altın hem yurtiçinde çıkışına devam etti. hemde küresel piyasalarda yükselmeye devam etti. Ons altın 1864 dolar bandına kadar çıkarken gram altın 607 TL oldu. Altında yaşanan bu yükselmenin ardından İslam Memiş kısa vadeli süreci ele aldı. Altının uzun vadeli yatırım aracı olduğunu ifade eden Memiş, uzun vadede yatırımcının kazanacağını söyledi. 

Araba almak isteyenlerin sorularına da yanıt veren İslam Memiş, altın bozdurup araba almanın tercih meselesi olduğunu söyledi. 

Yatırım için kendi görüşünü açıklayan Memiş parayı farklı şekilde değerlendirmek isteyenlerin tercihini arabadan yana değil daireden yana kullanabileceklerini söyledi. Araç için bir maliyet hesabında bulunan Para Piyasaları Uzmanı Memiş şu ifadeleri kullandı.

“400-500 bin liralık aracın kasko, sigorta bedelini düşünün. Herhangi bir sebepten dolayı aracınıza biri çarpsa aracın değeri düşüyor. 400-500 bin liralık arabanın farı kırılsa 2-3 binden aşağı değildir. Koltuk arızalansa 10-15 bin liradan aşağı değil. Ciddi bir götürüsü var. Ama bunun haricinde maksat bir yerden bir yere gitmekse ben 80 bin liralık bir araca biniyorum. Çünkü bu benim işimi görüyor”

ALTIN BOZDURULUP EV ALINIR MI?

Altın bozdurup ev almak isteyenler için de kendi görüşünü açıklayan İslam Memiş, altının ev alımı için biriktirilmişse alınabileceğini söyledi. Ev fiyatlarının dövize bağlı olduğu için maliyetlerin artmasıyla emlak fiyatlarının yükseldiğini ifade etti. 

EDİTÖR NOTU: Haberde yer alan tüm değerlendirmeler, yorumlar ve analizler sadece haber amacı taşımaktadır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@