Zelyut Dolar Ne Zaman Düşecek Açıkladı! Hükümetin Dolar Planı Brunson Etkisi Yaratacak, O Tarihte Kur Çok Sert Düşecek

Dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş ile 1 Dolar 11 TL bandı aşılmıştı. Ekonomist Evren Devrim Zelyut dolar yorumu ile gündeme bomba gibi düştü. Dolar ne zaman düşecek, düşer mi, kur ne olur, olacak?

Finans 21.11.2021 - 14:18 21.11.2021 - 14:19 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında dolar kurunda yaşanan yükseliş daha da hızlanmıştı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kasım 2021 PPK toplantısı öncesinde 10 TL bandını aşan dolar kuru 100 baz puanlık faiz indirimi kararının ardından ise 11 TL bandı aşılarak tarihi zirve rekoru kırılmıştı. 

"Dolar kuru 12 TL olacak mı?" sorusuna yanıt aranırken konu hakkında haftanın en çok konuşulan iddialarından birini de ekonomist Evren Devrim Zelyut ortaya attı. Doların yaşadığı yükselişe yönelik olarak hükümetin son bir hamlesi olduğunu iddia eden Zelyut, Brunson etkisi yaratılarak doların düşürüleceğini dile getirdi. 

DOLAR DÜŞECEK Mİ, YÜKSELECEK Mİ, 2 TL BİRDEN DÜŞER Mİ?

Dolar kurunda yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken elinde doları olanlar, dolar borcu bulunanlar, dolar almak isteyenler ve dolar bozdurmak isteyenler kurun yönü hakkında yapılan tahminleri ve uzmanların dolar yorumları ile analizlerini takip ediyorlar. 

devrim zelyut dolar yorumu

Dolar kuru hakkında yorum yapan isimlerden biri de ekonomist Evren Devrim Zelyut tarafından yapıldı. Zelyut hükümetin elindeki son kartı oynayarak dolar kurunu düşüreceğini iddia etti. 

DOLAR NE ZAMAN DÜŞER?

Zelyut yapmış olduğu açıklamasında 21 Kasım ve sonrası bir tarihte dolar kurunu düşürmek için hükümet tarafından sürpriz bir adım atılacağını belirterek "AK Parti'nin dolar kuru ile ilgili olarak bir çıkış planı bulunuyor. Çünkü dolar kurunda yaşanan bu hızlı yükseliş nedeniyle son dönemde oldukça köşeye sıkışmış bir durumda bulunuyorlar. Bu konuda ne yapacaklarını sizlere anlatacağım. 

dolarda son durum ne 21 kasım

Hükümetin elinde bir silah var ve bu silahı ne zaman kullanacak size açıklayacağım. AK Parti'nin dolarda oynayacağı son kart hamlesi de diyebiliriz buna. Hükümetin iktidarını sürdürebilmesi için dolar kuru ve enflasyonu indirmek zorunda. Faizleri indirmek çözüm olmadı. Bunu gördük hep beraber. 

dolar ne zaman düşecek 21 kasım

RAHİP BRUNSON ETKİSİ YARATAK YENİ BİR HAMLE Mİ GELECEK?

Hatırlanacağı üzere 2018 senesinde Rahip Brunson serbest bırakılmış dolar kuru 7,21 liradan 5,11 liraya kadar çekilmişti. Son derece sert bir düşüş yaşanmıştı. Şimdi ABD ve Avrupalı ülkelerin fonlarını çekebilmek adına Kavala kartı oynanacak ve 20 Kasım ile 30 Kasım tarihleri arasında Kavala serbest bırakılarak dolar düşürülecek" iddiasında bulundu.

NOT: Burada yer alan bilgiler ekonomist Evren Devrim Zelyut tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz. Yatırım tavsiyesi sadece yatırım şirketleri tarafından verilebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@