Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Borç Kapatma Kredisi Kampanyası! Bankalara Kredi, Kart Borcu Olan Çiftçilere Müjde

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi başvuru işlemleri hakkında beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından sinyali verilen borç transferi kredisi başladı!

Finans 13.04.2022 - 11:20 13.04.2022 - 11:20 Gülcan Özer

Enflasyon rakamlarından yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken yaşanan dalgalanma en çok alt gelir grubu içerisinde yer alan dar gelirli vatandaşlar ve orta gelirlileri etkilemişti. Ekonomideki dalgalanma sürecine borçlu olarak yakalanan kişiler bankalara olan borçlarını ödemekte zorlanırken pek çok kişi de gecikmeye düşmüştü. 

Süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan borç kapatma kredisi hakkında çiftçilere yönelik yeni kampanya sinyali vermişti. Süreçte beklenen müjdeli haberi Ziraat Bankası Genel Müdürlü Alpaslan Çakar verdi. Çakar yapmış olduğu açıklamasında kullanmış oldukları sendikasyon kredisini tarıma destek için harcayacaklarını ilan ederken çiftçilere borç kapatma kredisi müjdesi de verdi. 

ZİRAAT BANKASI ÇİFTÇİLERE BORÇ KAPATMA KREDİSİ VERECEK: BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Ziraat Bankası Genel Müdürlü Alpaslan Çakar yapmış olduğu açıklama ile tarım kredisi borcu olan çiftçilerin borçlarına ödeme kolaylığı sunacaklarını duyurdu. Başka bankalardan tarım kredisi çeken ve bu borçlarını ödemekte zorlanan çiftçilere verilecek olan borç transferi kredisi ile rahat bir nefes aldırılacak. 

borç transferi kredisi ziraat

Düzenlenen destek kredisi kampanyası kapsamında 31 Mart 2022 tarihine kadar başka bankalardan kullanılan tarım kredileri borçları takibe intikal etmemiş olması şartı ile Ziraat Bankası'na transfer edilebilecek. Takibe düşen kredi borçları için ise ne yazık ki borç transferi kredisi çekilmesine izin verilmeyecek ve kredi paketinden sadece kredi borcunu ödemekte zorlanan ancak takibe düşmeyen çiftçiler yararlanabilecek. 

borç kredisi zriaat

ZİRAAT BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ VADESİ VE AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Aranılan kriterleri taşıyan çiftçiler farklı bankalara olan tarım kredisi borçlarını Ziraat Bankası şubelerine yüzde 1,45 faiz oranı ile taşıma imkanı elde edecekler. Kredi paketinden yararlanan çiftçilere sunulan en büyük avantaj ise 60 ay vadeli borç transferi kredisi verilmesi olacak. Bu kredi paketi sayesinde diğer bankalara olan borçlarını vadeye yayan çiftçiler bu sayede aylık taksit ödeme tutarlarını düşürerek daha avantajlı konuma gelecek. 

Ziraat Bankası bu kredi paketinin yanı sıra genç çiftçilere ve kadın çiftçilere yönelik faizsiz kredisi ile hazine destekli düşük faizli kredi verecek. Böylelikle tarımın desteklenmesi sağlanacak. Ziraat Bankası 6 farklı kredi paketi ile müşterilerine destek kredisi sağlayacak. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@