Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Son Dakika Konut Kredisi Faiz Değişimi Güncel Oranlar

Devlet bankaları konut kredisi faiz oranı 11 Ekim'de yüzde kaç oldu? Ziraat Bankası Halkbank Vakıfbank en düşük faizli konut kredisi hangi bankada? Konut kredisi ile ev alacaklar için maliyet tablosu.

Finans 11.10.2021 - 10:59 11.10.2021 - 10:59 Mustafa KARAGÖZ

Devlet bankalarının konut kredisi faiz oranlarının hangi seviyede olduğu, ev alma planı içerisinde olanlar için yakından takip ediliyor. 11 Ekim Pazartesi günü itibariyle bankaların kredi faiz oranlarına dair değişim ile kredili ev alımlarında ödenecek peşinat tutarı Emlak365 aracılığıyla sizlerle. 

DEVLET BANKALARININ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank'tan konut kredisi kullanacaklar için hemen hemen aynı oran ve özelliklerle kredi kullanım imkanı sağlanıyor. 3 kamu bankası yayımladıkları duyurular ile yeni hafta için geçerli olacak kredi maliyet tablolarını yayımladılar. Kredi faiz oranlarında herhangi bir değişikliğe gitmeyen bankalar için güncel tablo şöyle;

120 Ay Vadeli Ziraat Bankası Konut Kredisi

Konut kredisi kullanımlarında Ziraat Bankası'nı tercih edecekler için en düşük ve herkes için geçerli kredi oranı yüzde 1.37 bandında bulunuyor. Banka müşterilerinin kısa veya uzun vadeli ödeme planlarına ek faiz uygulamıyor. 

120 Ay Vadeli Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank Sarıpanjur Konut Kredisi paketi ile kredi çekecek ve ev alacak olan vatandaşlar için banka ekim ayının ilk yarısının son günlerinde yüzde 1.37 faizle kredi olanağı sunuyor. Vakıfbank'ta da vade farkı uygulaması yok. 

120 Vadeli Halkbank Konut Kredisi

Konut kredisini Halkbank'ın sunduğu hesaplı evim yada canım evim kredi paketleriyle çekecek olanlar diğer iki kamu bankasından bir miktar daha fazla faiz ödemesi yapacaklar. Halkbank'ın 120 ay vadeli kredi faiz oranı yüzde 1.38 seviyesinde. 

NE KADAR PEŞİNAT ÖDEYEREK EV ALIRIM?

Halkbank yada Vakıfbank ve Ziraat Bankası aracılığıyla konut kredisi çekecek olan müşteriler için 500.000 TL'ye kadar kredi kullanım limiti yüzde 90 olarak uygulanır. Daha pahalı evler için ise kredi limiti yüzde 80'dir. 

Bu formül ile 400.000 TL'lik bir ev için kredi kullanacak olan müşteriler; evin değerinin yüzde 10'u kadar yani 40.000 TL konut kredisi kullanabilecekler. Geri kalan 360.000 TL'lik kısmı ise 120 ay vade ile ödeyebilecekler. 

100.000 TL KONUT KREDİSİ ÜZERİNDEN MALİYET TABLOSU

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank'tan 100.000 TL konut kredisi kullanılması durumunda geri ödemelerin hangi taksit tutarı ve toplam maliyet oranına dair tablo şöyle;

devlet bankaları 11 ekim konut kredisidevlet bankaları 11 ekim konut kredisi 2

Gelişmelerden Haberdar Olun

@