Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 500 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplaması

Konut kredisi kullanmak isteyenler kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın kredi maliyetlerini araştırıyorlar. Kamu bankaları kaç TL aylık taksitle 500 Bin TL konut kredisi veriyorlar?

Finans 03.11.2021 - 02:56 03.11.2021 - 02:56 Engin Uzunoğlu

Ev fiyatlarında meydana gelen büyük yükselişlerden dolayı artık konut kredisi imkanları ve hesaplamaları farklılaşmaya başladı. Artık insanlar daha yüksek tutarlarda konut kredisi çekmek durumunda kalabiliyorlar. Türkiye ortalamasının epey üzerinde bir geliri olanlara hitap eden bu konut kredisi miktarlarına dair kamu bankalarının hesaplamaları araştırılıyor. 

KAMU BANKALARINDAN FAİZ İNDİRİMİ

Konut kredisi çekmek için karar verenlere geçtiğimiz günlerde müjdeli haberi kamu bankaları duyurmuştu. Merkez Bankası faiz indirimleri kararlarının bir geçerliliği olduğunu göstermek ve inşaat sektörünü destekleyebilmek adına kamu bankaları konut kredisi faizlerinde indirime gitmişlerdi. Böylelikle kamu bankaları aylık yüzde 1,29 faizle konut kredisi vermeye başladılar. 

KONUT KREDİ KAMPANYALARINDA KAMU BANKALARI FARKI

Son yapılan faiz güncellemesiyle beraber en düşük faizli konut kredisi veren bankalar ünvanı uzun bir aranın ardından yeniden kamu bankalarına geçtiler. Kamu bankaları düşük faizle konut kredisi vermekle kalmıyor müşterilere oldukça avantajlı imkanlarda kredi çekebilme fırsatı da sunuyorlar. Esnek ödeme seçeneklerini tercih eden müşteriler kendi bütçelerine uygun olabilecek bir ödeme planını tercih edebilme hakkına sahip olabiliyorlar.

ZİRAAT BANKASI 500 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,29 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 8.214 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu şartlarda kullanılan kredinin toplam maliyetinin ise 989.158 TL oludğu açıklandı.

kamu bankaları konut kredisi hesaplama-1

HALKBANK 500 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Halkbank'tan konut kredisi talebinde bulunan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,29 kredi faizi uygulandığı bildirildi. 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya kredi vade süresince her ay 8.214 TL kredi taksiti öderler. Bu ödemeler 10 yıl bnoyunca devam ediyor ve toplam kredi maliyeti ise 989.158 TL oluyor. 

VAKIFBANK 500 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Vakıfbank konut kredisi kampanyası aylık faiz oranı yüzde 1,29 olarak açıklandı. 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler kredi taksiti olarak 8.214 TL ödeme yapıyorlar.Bu şartlarda kullanılan bir konut kredisinin toplam maliyetinin ise 989.676 TL olduğu açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@