Ziraat Bankası'ndan Ev Alacaklara 100 Bin TL! 10 Yılda Geri Ödenen Ucuz Konut Kredisi!

Ziraat Bankası tarafından konut kredisi çekerek ev satın almak isteyenlere oldukça avantajlı şartlarda konut kredisi veriliyor. Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

Finans 27.02.2022 - 00:54 27.02.2022 - 00:54 Engin Uzunoğlu

Konut kredisi çekerek ev sahibi olma hayalini kuranlar son dönemlerde bankalardan güzel haber alamamak konusunda yoğun şekilde şikayette bulunuyorlar. Ancak bu şikayetlerin kapsamında kamu bankaları bulunmuyor. Kamu bankaları yine ev satın almak isteyenlere ucuz konut kredisi vermeye devam ediyorlar. ucuz kredi kullanan müşteriler hayallerini kurdukları evlere çok daha kolay bir şekilde sahip olabiliyorlar. Ziraat Bankası da bir kamu bankası olarak konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine düşük maliyetlerle ev finansmanı veriyor. Peki Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi çekmek için başvuru yapan müşterilerin ilk karşılaştıkları avantaj konut kredisine uygulanan faiz oluyor. Kamu bankalarının sıfır konutlar için verdiği konut kredilerinde aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. Ziraat Bankası müşterileri de bu imkandan yararlanıyorlar. Diğer bankalarda ise konut kredisi faizleri oldukça yüksek tutuluyor. Ziraat Bankası ile özel bankalar arasında konut kredisi faizlerinde yüzde 1'in üzerinde fark olduğu görülüyor. 

10 YILDA GERİ ÖDEME

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi çeken müşterilere 120 aya kadar vade uygulanıyor. Bu imkanı değerlendiren müşteriler hayallerini süsleyen evleri satın alabilmek için gereken nakit desteğini Zİraat Bankası'ndan temin edebiliyorlar. Çekilen bu konut kredisinin geri ödemesi ise 10 yıllık vadeye yayılıyor. Böylelikle ödenmesi gereken konut kredisi taksiti makul seviyelere çekilebiliyor. 

İPOTEK İŞLEMİ YAPILIYOR

Ziraat Bankası konut kredisi kullanan müşterilerden satın almak istedikleri evleri ipotek olarak kullanmalarını talep ediyor. Kredi karşılığında konutlar üzerinde Ziraat Bankası lehine ipotek tesis ediliyor. Müşteriler kredi borçları bitmeden bu evleri satamıyorlar. Banka kendisini bu şekilde güvence altına alıyor. Ayrıca pek tercih edilmese de banka gterekli gördüğü takdirde müşterilerden ek teminat da isteyebiliyor.

100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası konut kredisi maliyet hesaplaması-1

Ziraat Bankası'na konut kredisi başvurusu yapan müşterilere banka tarafından yapılan kredi hesaplamasında aylık yüzde 1,20 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.576 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 15 oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@