Ziraat Katılım'da Oranları İndirdi! Faizsiz Ev Alımına Daha Düşük Taksit

Faizsiz bankacılık işlemleri ile kendi evini almak isteyenler için Ziraat Katılım Bankası kar payı oranlarını indirdi. Banka bundan sonra daha düşük oranla finansman sağlayacak.

Finans 22.11.2021 - 12:15 22.11.2021 - 12:15 Mustafa KARAGÖZ

Kamu bankalarının sıfır konutlar için uygulamaya başladığı yüzde 1.20'lik faiz oranının ardından gözler kamu katılım bankalarına çevrilmişti. 

Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası yapmış oldukları son dakika açıklaması ile kar payı oranlarında indirimlere gittiklerini duyurdular. Yeni oranlar ise kamu bankalarında olduğu gibi düşük değil. 

KAMU KATILIM BANKALARINDAN KAR PAYI İNDİRİMİ

Kamu katılım bankaları kısa süre öncesine kadar yüzde 1.43 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlıyorlardı. 120 ay vade ile sunulan bu pakette kar payı oranları PPK faiz kararı öncesi yüzde 1.41 bandına düşürüldü. 

Merkez Bankası'nın almış olduğu 100 baz puanlık indirim ve ardından Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank'ın konut kredisi indirimleri gelmişti. Bankaların yüzde 1.29 faiz oranları yüzde 1.20'ye indirildi. Ancak söz konusu konut kredisi faizleri sadece sıfır konut alımlarında geçerli. Ayrıca alınacak evin değerinin 1 milyon TL'den az olması gerekiyor. 

Ziraat Katılım Bankası'ndan İndirim

Banka son güncellemesinde yüzde 1.41 olan kar payı oranlarını yüzde 1.37 seviyesine çektiğini duyurud. 

Ev almak isteyecek olan müşteriler bankaya gittiklerinde yeni kar payı oranlarından faydalanacaklar. Banka yüzde 1.37 kar payı oranıyla sunacağı konut finansmanına 120 ay vade sağlıyor. 

Ev alacaklar evin değerinin yüzde 80'i oranında konut finansmanı kullanabilecekler. 400.000 TL'ye bir ev almak isteyen müşteri 320 bin TL finansman kullanabilir. Peşin ödemesi gerekecek tutar 80 bin TL olacak.

Ziraat Katılım Bankası tarafından sağlanan konut finansmanı kar payı oranı Vakıf Katılım Bankası'nda da geçerli. Müşteriler Vakıf Katılım Bankası'na giderek yüzde 1.37 kar payı ve 120 ay vadeli finanmsan kullanabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@