0.37 Aylık Faiz Desteği Bakanlıktan! 0.88 Faizli 10 Yıl Vadeli Devlet Bankası Konut Kredisi Başvurular Alınıyor

Devlet bankalarının, Çevre Bakanlığı destekli 120 ay vadeli konut kredisi için süreç devam ediyor. Peki kimler, yüzde 0.37 devlet destekli konut kredisi desteği alabilir? 0.88 faiz nasıl kullanılır?

0.37 Aylık Faiz Desteği Bakanlıktan! 0.88 Faizli 10 Yıl Vadeli Devlet Bankası Konut Kredisi Başvurular Alınıyor

Konut alımına ilişkin son veriler ilan edildi. Bu kapsamda geçtiğimiz ay konut alımlarında artış yaşandı. Kamu bankalarının yüzde 1.20 olarak uyguladıkları kredilerin önemli bir etkisi olurken müşterilerin kullanabileceği daha düşük faizli kredi olanakları da bulunuyor.

DEVLET BANKALARININ BİLİNMEYEN 0.88 FAİZLİ KONUT KREDİSİ

Devlet bankaları tarafından kentsel dönüşüm projeleri kapsamında çekilecek krediler için 0.88'den başlayan faizler uygulanır. Faiz oranlarına dair sıralama 0.88, 0.92 ve 0.96 olarak uygulanır. Birçok vatandaş ise bu kredileri kullanma hakkına sahip ancak bilmediğinden gözden kaçırabiliyor. Devlet destekli konut kredisi kullanmak isteyenler için ise 3 farklı hak sahipliliği durumu bulunuyor.

Vakıfbank Resmi Sitesinden İlan Etti

Vakıfbank resmi sitesinden söz konusu konut kredileri için hak sahibi olanların kimler olduğu hakkında açıklamada bulundu. Banka duyurusunda 3 madde sıralarken aşağıda yer alan bu grupların ilan edilen 0.88, 0.92 ve 0.96 faiz oranlarıyla 120 ay vadeli kredi kullanabileceğini duyurdu.

* Kentsel Dönüşüm Kredisinden yararlanacak ilk grup; konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri olarak açıklandı.

* Listenin ikinci sırasında yer alan kesim ise riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri olarak duyuruldu.

* Vakıfbank düşük faizli devlet destekli son kredi için ise konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikler olarak ilan etti.

120 AY VADE OLANAĞI VE YÜKSEK KREDİ LİMİTİ

Vakıfbank konut kredisi kullanımları için "Hak sahiplerine kullandırılacak faiz destekli kredi tutarı en fazla 200.000.-TL’dir. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri adına faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı her bir bağımsız bölüm için 200.000.-TL ’yi aşmamak kaydıyla toplamda en fazla 1.000.000.-TL olabilecektir." açıklamasında bulundu.

0.88 aylık faiz oranı: Enerji kimlik sınıfı A grubu olan konutlar için uygulanır.

0.92 aylık faiz oranı: Enerji kimlik sınıfı B grubu olan konutlar için uygulanır.

0.96 aylık faiz oranı: Hak sahibi olup alınacak tüm konut için geçerlidir.

Vakıfbank tarafından sağlanan konut kredisi olanağı için müşteriler hem düşük faiz oranlarından hemde uzun vadeli ödeme planından faydalanacaklar. Banka konut kredisi kullanımlarının 120 ay vadeli olacağını ilan etti.

SONRAKİ HABER