1-5 Şubat 2022 İhale Duyuruları! 3+1 Boş Lojmanlar 190.000 TL'den Satılacak Başvurular Başladı

Şubat ayı lojman satış ilanları yayımlandı. Boş, taksitli ödeme fırsatıyla ucuz konut almak isteyenler için yeni ayın ilk lojman satış duyuruları ve ödeme planları haberimizde 1-5 Şubat duyuruları.

Emlak Haberleri 01.02.2022 - 08:48 01.02.2022 - 08:52 Mustafa Karagöz

Şubat ayında boş lojman almak isteyenler için çok sayıda fırsat bulunuyor. Özellikle kalabalık şehirlerde yaşayan vatandaşlar için duyuruların olması lojman satışlarına ilginin daha da artmasına neden oluyor. Ocak ayının son günlerinde ilan edilen ve Şubat ayında ihalesi gerçekleştirilecek olan lojman satışlarında, Ankara, İstanbul ve Antalya gibi şehirler bulunuyor. 

ŞUBAT 2022 DÖNEMİ LOJMAN SATIŞ İLANLARI

Şubat ayında lojman almak isteyenler için hem duyurusu sayısı fazla hemde bir duyuru ile satılacak konut satıları fazla. Örneğin son yayımlanan Antalya lojman satış duyurusunda 9 dairenin satılacağı ilan edilirken Ankara için yayımlanan duyuruda 11 adet konutun satılacağı bildirildi. Bunların yanında ihalede olan satışların tamamı apartman dairesi olmamakla beraber farklı tiplerde konut satışları da yapılıyor. Bursa için yayımlanan bir duyuruda 1453 m2 alan üzerine kurulu 2 katlı ev satışa çıkarıldı. 

Konut Satışı Yapılacak Şehirler

Antalya Gündoğmuş Belediyesi 9 adet apartman dairesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi 11 adet apartman dairesi satacak. Bursa İl Milli Emlak Müdürlüğü ise bahçeli ev satışı yapacak. Aydında'da 4 daire için ihale düzenlenecek. Bunun dışında İstanbul Güngören Belediyesi 96, Ankara Mamak dairesi ise 47 daireyi satışa çıkardı. Son duyuru ise İstanbul'da Darulaceze kurumundan oldu. 

şubat 2021 boş lojman ilanları

şubat 2021 boş lojman ilanları2

Yukarıda yer alan ihale ilanlarında Aydın için yayımlanan duyuruda dairelerin dolu konumda olduğu ilan edildi. Dairelerin dolu konumda olması öncelikli satış kapsamında olduğunu ve bu satışların sadece konutun içerisinde bulunan kamu personellerine yapılacağını belirtir. Diğer satışlar için daireler boş konumda olurken ihaleler herkese açık gerçekleştirilece. Ancak Aydın'da yer alan 4 daire öncelikli satış hakkı ile satılacak. 

BOŞ LOJMANLAR İÇİN İHALE TEKLİFİ SUNMAK

Kamu kurumlarının satışa çıkardığı dairelere dair tüm listelere ulaşmak için; kurumların kendi web sayfalarını yada basın ilan kurumu (ilan gov tr) adresini kullanabilirsiniz. 

İhale başvuruları da yine kurumlara şahsen yapılır. Kurumun ilgili birimine gidecek olan vatandaşlar ihale şartnamesini alacaklar. İhale şartnamesinde yer alan başvuru ücreti ödenecek, ihale tarihine kadar şartnamede yer alan evraklar kuruma teslim edilecek. Bu şekilde başvurular tamamlanacak. Başvuruların ardından ise vatandaşlar ihaleye katılıp konutlar için tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren alma hakkı edecek ve ödeme işlemleri sonrasında konutların satışı tamamlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@