1 M2'si 65 TL'den satılık imarlı arsalar! Parasını toprağa yatıracaklar her zaman gelmez

Kırşehir Mucur Belediyesi tarafından yayımlanan duyuru ile 54 adet imarlı arsanın satılacağı açıklandı. Belediye fiyat bilgilendirmesi yapan belediye arsaları 65 TL m2 fiyatıyla satışa çıkardı.

Emlak Haberleri 23.05.2022 - 16:15 23.05.2022 - 16:15 Mustafa Karagöz

Konut imarlı arsa almak isteyenler, parası dolar euro altında olup yatırım aracı arayanlar için belediyeden satılık ilanlar geldi. M2 fiyatı üzerinden bir satış tablosu hazırlanan ilanda 54 adet gayrimenkulün satışının yapılacağı açıklandı. Listeye göre arsalar 1 m2'si 65 TL, 75 TL, 100 TL, 140 TL'den satılacak. İşte kurum kurum o liste. 

İMARLI ARSA İÇİN FIRSAT BEKLEYENLER O FIRSAT GELDİ

Kırşehir Mucuz Belediye Başkanlığınca yayımlanan arsa satış ilanında; 54 adet arsanın ilçede Hamdiye, Yenice ve Solaklı Mahallelerinde bulunduğu bildirildi. İhale ile satılacağı açıklanan arsalar için bir tablo oluştura belediye arsaların konum ada parsel numarası ve diğer özelliklerini ilan etti. 

Belediye Encümeninin 13.05.2022 tarih ve 22 numaralı kararırıyla 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. Maddesi gereğince açık İhale usulü ile satılacağı duyurulan arsalar için ihale işlemleri 10 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Bildirilen bu tarihte saat 14.00'de başlayacak ihale işlemlerine katılanlar tekliflerini sunacaklar. Ancak ihaleye katılım sağlamadan önce belediyenin emlak biriminden başvuru yapmak gerekecek. 

Satışı yapılacak olan 54 adet gayrimenkul için ilan edilen tabloları aktarıyoruz. Tablolarda satışı yapılacak olan arsanın metrekare büyüklüğü, m2 bedeli ve arsa için belirlenen toplam muhammen bedeli yer alıyor. 

Konut imarlı arsa satış listesi 1

m2 si 65 tl'den satılık imarlı arsalar

Konut imarlı arsa satış listesi 2

m2 si 65 tl'den satılık imarlı arsalar2

Konut imarlı arsa satış listesi 3

m2 si 65 tl'den satılık imarlı arsalar3

BAŞVURULARIN NASIL YAPILACAĞINA İLİŞKİN BELEDİYENİN AÇIKLAMASI

Belediye başkanlığı hazırladığı satış dosyasında ihale işlemlerine dair "Taşınmaz arsaların İhalesi 10.06.2022 Cuma günü saat 14.00’ da başlayarak arsa sıralamasına göre yapılacaktır. İhalelere istekli bulunmaması veya verilen teklifin ihale komisyonunca hadde layık görülmemesi halinde ihale iptal edilecektir." açıklamasında bulundu. Bu açıklama kapsamında başvuru yapacak olan istekliler evrak teslimi ve muhammen bedel üzerinden yüzde 3'lük geçici başvuru ücreti ödeyerek süreci tamamlayacaklar. 

Belediye başkanlığı ihale başvuru evraklarını "Hangi taşınmaz ya da taşınmazların ihalesine iştirak edeceğine dair dilekçe, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Nüfusa kayıtlı bulunduğu Nüfus Müdürlüğünden Yerleşim Yeri Adres Belgesi" olarak duyurdu. Şirket adına yapılacak tüzel başvurularda bu liste değişiyor. 

Başvuru işlemleri Kırşehir Mucur Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğüne yapılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@