1 Milyar Dolar Değerindeki Arsa Açık Artırma İle 100 Bin Dolara Satıldı!

Amerika'nın Los Angeles kentinde akıllara durgunluk veren bir açık artırma yaşandı. Emsal değeri 1 milyar dolar olarak belirlenen arsa açık artırmada teklif veren çıkmayınca 100 bin dolara alıcı buldu.

Emlak Haberleri 24.08.2019 - 09:49 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Amerika'nın Los Angeles kentinde akıllara durgunluk veren bir açık artırma yaşandı. Emsal değeri 1 milyar dolar olarak belirlenen arsa açık artırmada teklif veren çıkmayınca 100 bin dolara alıcı buldu.

Amerika'nın en popüler şehirleri arasında yer alan Melekler Şehri "Los Angeles" son derece dikkat çeken bir açık arttırmaya ev sahipliği yaptı. Emlakçıların 1 milyar dolar fiyat biçtikleri eşsiz değere sahip olan arsa yapılan açık arttırma sonucunda sadece 100 bin dolara satıldı. Şanslı Yatırımcı Hollywood Tepelerindeki Arsayı Yok Fiyatına Aldı! Emlakçıların yakından takip ettiği ancak açık arttırmada çok yüksek fiyata satılacağı beklentisi ile katılımcı olmadığı açık arttırmada beklenen ilgi oluşmadı. Yüksek fiyat beklentisi ile pek çok yatırımcı açık arttırmaya katılma gereği duymazken ilginin bu kadar az olması fiyatın yok pahasına belirlenmesine neden oldu. Söz konusu arsa için pek çok emlakçı 1 milyar dolar fiyat belirlerken arsa yapılan açık arttırmanın sonunda sadece 100 bin dolarlık ihale bedeli ile şanslı yeni sahibine geçti. İsmi açıklanmayan yatırımcı 100 bin dolarlık satış bedelinin yanı sıra arsanın 200 bin dolarlık borcunu da üstlenmiş oldu. Yani 300 bin dolara milyar dolarlık bir arsa yatırımı yapmış oldu. Tom Cruise ve Brad Pitt Talip Olacak Denmişti! Hürriyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre söz konusu araziye Tom Cruise ve Brad Pitt gibi isimlerin teklif vereceği söylentileri bulunuyordu. Bu iki isim ile rekabet edemeyeceğini düşünen pek çok yatırımcı da ihaleye bu nedenle girmemişti. Amerika'nın en ünlü bölgeleri arasında yer alan Hollywood'un tam tepesinde bulunan arazi için şimdi gözler yapılacak olan projeye çevrildi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@