1 Nisan Günü Tapu Daireleri ve Resmi Daireler Açık Mı, Tatil Mi?

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine kilitlenirken 1 Nisan günü okulların resmi tatil ilan edildiği duyuruldu. Peki, 1 Nisan günü tapu daireleri ve resmi daireler açık mı?

EMLAK HABERLERİ 29.03.2019 - 12:25 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine kilitlenirken 1 Nisan günü okulların resmi tatil ilan edildiği duyuruldu. Peki, 1 Nisan günü tapu daireleri ve resmi daireler açık mı?

31 Mart yerel seçimleri sonrası Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaparak resmi tatil ilan edildiğini duyurdu. Okullarda yapılacak olan oy verme işlemleri nedeni ile seçim sonrası okulların tekrar eğitime hazır hale getirilmesi nedeni ile oy verme işlemlerinin yapıldığı ilk ve orta dereceli okullarda 1 Nisan Pazartesi günü resmi tatil ilan edildi. Tapu Daireleri ve Resmi Daireler 1 Nisan Günü Tatil Mi?Hayır, seçim sonrası tapu daireleri, resmi kurumlar ve kamu kurum kuruluşları için resmi tatil uygulaması olmayacak. Resmi kurumlar Pazartesi günü çalışmalarına devam edecek. Tatil sadece okullarda oy verme işlemi nedeni ile yapılacak olan düzenlemeler nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan bir karar olarak ilan edildi. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında resmi tatil uygulaması yapılmayacak. 31 Mart yerel seçimleri için Pazar günü oy kullanan kişiler, Pazartesi günü mesailerine normal saatlerinde başlayacak. Sadece ilk ve orta dereceli okullarda görevli olan öğretmenler ve devlet memurları resmi tatil kapsamında çalışma yapmayacak ve okullarda seçim sonrası temizliği yapılarak, eğitime uygun hale getirilmesi sağlanacak. Ardından 2 Nisan Salı günü eğtiim kaldığı yerden devam edecek. 1 Nisan Günü Bankalar Açık Mı?Evet, 1 Nisan günü bankalar da normal mesai saatleri içerisinde çalışmalarına devam edecek. Mesai saatinin başlangıcı ile beraber bankalar da açılacak ve müşterilerine hizmet vermeye başlayacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@