125.000 TL'si Olan Alabilecek! Zemin Kat 1. 2. ve 3. Katta Satılık Boş Kamu Lojmanları

Gemlik Belediye başkanlığı yayımladığı bir ihale ilanı ile 125.000 TL ve 130.000 TL'den başlayan fiyatlarla 64 kamu lojmanı satışı yapacağını açıkladı. Boş lojmanlar için başvuru yapmak gerekiyor.

Emlak Haberleri 05.11.2021 - 09:55 05.11.2021 - 09:55 Mustafa KARAGÖZ

Gemlik Belediye Başkanlığı lojman satış ilanına çıktı. Belediyeye ait olan 64 kamu konutunun satışı yapılacak. 

Fiyatlar en düşük 125.000 TL'den başlıyor. Ayrıca lojman satışları için vatandaşların kredi hakları bulunuyor. İşte ev almak isteyenler için sunulan yeni fırsatlar.

64 KAMU KONUTU 125.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATILIK

Belediye Başkanlığı ihale duyurusunda ilçenin farklı mahallerinde bulunan konutların satışlarının yapılacağını açıkladı. Konutlar farklıu metrekare büyüklüğünde olup zemin kattan 4. kata farklı konumlarda bulunuyorlar. Konutlar için en düşük rakam 125.000 TL olurken en yüksek rakam 400.000 TL olarak açıklandı. Ayrıca 125.000 TL fiyatlı evlerden birkaç tane olurken bunun dışında 130.000 TL'ye de farklı konutlar satışa çıkarıldı. 

Gemlik'ten ev almak isteyenler için mahallelere binalara ve konutlara göre belirlenen fiyat listesini aşağıda tablo şeklinde aktardık. Tabloda ayrıca konutların bulundukları konum ile m2 büyüklükleri de yer alıyor. 

gemlik lojman kasım 1

gemlik lojman kasım 2

gemlik lojman kasım 3gemlik lojman kasım 4

Gemlik Belediyesi satışı yapılacak olan taşınmazlar için ihale işlemlerinin ne zaman, nerede, hangi usulle yağılacağını şu açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

"Mülkiyeti Belediyemize ait Gemlik İlçesi Cihatlı Mahallesi ve Yeni Mahalle’de bulunan aşağıda nitelikleri belirtilen  taşınmazlar, 2886 sayılı D.İ.K.'nun  45. maddesi gereği Açık Teklif Usulü ile satılacaktır. İhale, 18.11.2021 Perşembe günü saat 09:30'da başlayarak sıra numarasına göre yapılacaktır. Her taşınmazın müracaatı ayrı olup, ihaleleri de ayrı ayrı yapılacaktır."

BELEDİYEDEN KONUT NASIL ALINIR?

Belediye konut almak isteyenler ilk işlem olarak belediyeden konut satış şartnamesini alacaklar. Şartnamesi baştan sona inceleyecek olan istekliler tüm şartların kendilerine uygun olması durumunda belediyeye ihaleye katılmak istiyorum diye başvuruda bulunacaklar. 

Başvurular belediyenin ilan ettiği tabloda da yer alan geçici teminat bedelinin ödenmesi suretiyle yapılacak. Başvurularını tamamlayanlar daha sonra belediyenin ilan ettiği tarihte ihaleye katılacaklar. İhaleye katılanlar hangi konut için başvuru yaptılarsa o konut için tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi verene satın alma hakkı tanınacak. 

Satın alma hakkı sürecinde vatandaşların ödemeleri yapmaları gerekiyor. Ayrıca bu süreçte bazı bankalar düşük faizli uzun geri ödeme planlı lojman kredileri veriyor. Ödemeler tamamlandığında ise tapu devir teslim işlemleri tamamlanıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@