13 m2 Deposuyla Birlikte Belediyeye Ait 3+1 Daireler 255.000 TL'den Satışa Çıkarıldı

Muğla Yatağan Belediyesi yayımladığı bir duyuru ile mülkiyeti belediyeye ait olan 8 dairenin satışını yapacağını açıkladı. Belediye 3 dairenin ek 13 m2 deposu olduğunu duyurdu.

Emlak Haberleri 29.12.2021 - 12:39 29.12.2021 - 12:39 Mustafa Karagöz

Muğla Yatağan Belediye Başkanlığı duyurusunda satışı yapılacak olan dairelerden 4 tanesinin Madenler Mahallesinde 4 tanesinin de Konak Mahallesinde yer aldığını ilan etti. Kurum dairelerin 4 tanesinin 3+1 tipinde daire olduğunu ilan ederken diğer 4 dairenin durumunu bildirmedi. Konak Mahallesinde yer alan 4 daireden 3 tanesi 137 m2 büyüklükte bir tanesi de 122 m2 büyüklükte olarak açıklandı. Bu mahallede yer aln 4 dairenin ek oalrak 13 m2 deposu olduğu da ilan edildi. 

DAİRELERİN SATIŞ FİYATLARI

Belediyenin satışını yapacağı konutlar için belirlediği fiyatlar da duyuruda yer aldı. Madenler Belediyesinde yer alan dairelerden zemin katta olanlar için 425 bin TL fiyat belirlendi. 2 katta olan konut için 478 bin TL fiyat belirlenirken 3. katta yer alan iki konut için 450 bin TL ve 470 bin TL fiyat açıklandı. Konak Mahallesinde yer alan 4 konutan 3 tanesi için 280.000 TL fiyat belirlendi. Bir daire için ise 252 bin TL fiyat belirlendi. 

Yatağan Belediye Başkanlığının konutlarınd almak isteyenler için belediyenin yaymladığı konutların özelliklerinin yer aldığı, fiyat tablolarının bulunduğu tablosu şöyle;

muğla belediyeden satılık ev

Belediye başkanlığı hazırladığı ihale duyurusunda ayrıca başvuru işlemlerinin nasıl ve hangi usullere göre yapılacağını açıkladı. Yukarıda yer alan tabloda satışı yapılacak konutlar için tapu kaydı, niteliği ve diğer özellikleri ile muhammen (KDV Hariç) satış bedelleri, geçici teminat miktarı bilgilerinin verildi. 

Satışa çıkarılan daireler için başvuruda bulunanların ihale gün ve tarihinde 2886 sayılı DİK’in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü (Açık Arttırma) tekliflerini sunacakları bildirildi. 

İHALE GÜNÜ VE TARİHİ

8 konutun satışı da aynı gün 17 Ocak 2022'de yapılacak. İhale başvurusunda bulunanlar konutlar için ilan edilen gün saat 14.00'de ihaleye katılacaklar. Başvuru işlemleri de ihale tarihine kadar devam edecek. İhale başvurusunda bulunmak isteyenler için de bilgi veren Yatağan Belediye Başkanlığı öncelikle vatandaşların yüzde 3 geçici teminat bedelini ödemeleri gerektiğini bildirdi. Bu ödemeyi yapanlar ödeme yaptıklarına dair belgeye Nüfus Cüzdanı Sureti, İkametgâh Belgesi, tebligat adresi, vekaleten iştiraklerde isteklinin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter tasdikli vekaletname ve imza örneği ile başvurularını belediyeye yapacakları bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@