140 Bin Liraya Ev Sahibi Olma Fırsatı! TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Son Başvuru Tarihi ve Kura Tarihleri

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvuru rekoru üstüne rekor kırıyor. TOKİ 100 bin konut projesine kaç kişi başvurdu, toplam başvuru sayısı kaç, son başvuru tarihi ne zaman, kura tarihleri açıklandı mı, kura çekilişleri ne zaman yapılacak?

EMLAK HABERLERİ 11.01.2020 - 09:43 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvuru rekoru üstüne rekor kırıyor. TOKİ 100 bin konut projesine kaç kişi başvurdu, toplam başvuru sayısı kaç, son başvuru tarihi ne zaman, kura tarihleri açıklandı mı, kura çekilişleri ne zaman yapılacak?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi için başvuru rekoru kırıldı. 2020 yılında ucuz ev sahibi olmak isteyenler projeye yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ TOPLAM BAŞVURU SAYISI REKOR KIRDI!TOKİ 100 bin sosyal konut projesine toplam başvuru sayısı dün akşam itibari ile 970 bin 788 kişiye ulaşarak 1 milyona ulaştı. En fazla başvuru yapılan projeler 50 bin sosyal konut projesinde olduğu gibi TOKİ İstanbul 2020 projeleri için yapıldı. İlk 3 günde 130 bin kişinin başvuruda bulunduğu sosyal konut projeleri için 100 bin sosyal konut için başvuru sayısı 1 milyona yaklaşırken en fazla başvuru e devlet üzerinden yapıldı. Başvuru sayısında yaşanan büyük artışın temel nedeni de e devlet üzerinden başvuru kolaylığı sunulması olarak gösterildi. TOKİ KURA TARİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK, ÇEKİLİŞ TAKVİMİ TARİHİ BELLİ Mİ?Proje için son başvuru tarihi dolar dolmaz kura takvimi belirlenmesi için çalışmalar başlayacak. Başvuru rakamlarına göre kura tarihleri ilan edilecek. Detaylar, kura tarihleri ve kura sonuçları her zaman olduğu gibi yine ilk olarak emlak365.com sitesi tarafından ulaştırılacak olup anlık olarak haberdar olmak isterseniz;İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZTOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?2020 yılında ev sahibi olmak isteyen kişilerin yoğun ilgi gösterdiği TOKİ projelerine toplam başvuru sayısı adım adım 1 milyona yaklaşmaya devam ediyor. TOKİ 2020 ucuz konut projesine yapılan toplam başvuru sayısı toplam başvuru sayısı 766 bin 205 rakamına ulaştı.100 bin sosyal konut başvurusu için son başvuru tarihi 15 Ocak 2019 tarihinde sona erecek. k olarak e devlet şifresi ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yapın. E Devlet şifreniz yoksa bankaların internet şubesi üzerinden de e devlet portalına geçiş yapma imkanınız bulunuyor. Siteye giriş yaptıktan sonra arama bölümüne TOKİ yazın ve sorgula butonuna basın. Gelen yeni ekranda TOKİ Yeni konut  / iş yeri başvurusu butonunu basın ve gelen yeni ekranda devam eti tıklayın. 

Gelen yeni ekranda yeni başvuru yazılı yeri seçin. Gelen yeni ekranda il seçeneğini belirleyerek bavur butonunu tıklamanız durumunda başvurunuzu sonuçlandırabilirsiniz... 

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURU ŞARTLARI NELER?2020 yılında ucuz ev sahibi olmak için TOKİ sosyal konut projesinden yararlanmak isteyen kişilerin;Türk vatandaşı olması, Projenin bulundğuu il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması ya da projenin bulunduğu il ve ilçe nüfusuna kayıtlı olması (söz konusu şart sadece 2+1 konutlar için aranmakta olup 3+1 orta gelir grubu konutlarda aranmamaktadır)TOKİ projelerinden daha önce konut satın almamış olmak, Başvuruda bulunan kişinin kendisine, eşine ya da velayeti altında olan çocuklarına ait konut bulunmaması Aylık hane halkı geliri toplamının en fazla net 5 bin 500 lira olması yani bu rakamı aşmaması (İstanbul için 6 bin lira olarak uygulanacak)Başvuruda bulunulduğu tarih itibari ile en az 25 yaşında olmak.EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@