165 Metrekare, Çift Katlı, Villa Tipi Lüks Prefabrik Ev Kaç TL'ye Yaptırılır?

prefabrik ev yaptırmak isteyenler uygun fiyat arayışlarını ve karşılamaları gereken maliyetleri araştırıyorlar. Çift katlı, villa tipi 165 metrekare prefabrik ev kaç TL'ye yaptırılır?

Emlak Haberleri 13.12.2021 - 01:50 13.12.2021 - 01:51 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev çeşitleri arasında yaygın yapı tiplerinden olan prefabrik evler çok büyük ilgi görmeye devam ediyorlar. Prefabrik ev yaptırmanın çok sayıda avantajının bulunması bu evlere olan alakayı her geçen gün daha da arttırıyor. Ayrıca gelişmiş bir sektör haline gelen prefabrik ev sektöründe vatandaşlara çok kapsamlı ve detaylı projeler üretilebiliyor. Peki lüks denilebilecek prefabrik evlerin maliyetleri ne kadar? Villa tipi prefabrik ev yaptırmak isteyenler hangi maliyetlerle karşılaşıyorlar?

PREFABRİK EV FİYATLARI ARALIK 2021

Prefabrik ev satın almak isteyenler proje kadar fiyat kısmına da büyük ilgi gösteriyorlar. Fiyatların belirlenmesinde sabit standartlar olmasa da ortalama fiyatlar çıkartılabiliyor. Prefabrik ev fiyatları belirlenirken yapılacak olan proje, kullanılacak olan malzemenin kalitesi, üret,m yapacak olan fabrika gibi ayrıntılarla fiyatlar belirleniyor. 50 metrekareden başlamak üzere 250 metrekareye kadar prefabrik evler yapılabiliyor. 50 metrekarelik ortalama bir prefabrik ev 65 Bin TL'ye yaptırılabiliyor. Evin büyüklüğü arttıkça fiyatları da artmaktadır. 

165 METREKARE, ÇİFT KATLI, VİLLA TİPİ PREFABRİK EV KAÇ TL'YE YAPTIRILIR?

Prefabrik ev yaptırmak için fiyat araştırması yapanlar için örnek bir fiyatlandırmayı çıkarttık. Buna göre 165 metre büyüklüğünde olan, çift katlı, villa tipi bir prefabrik ev için 367 Bin TL ödeme yapılması gerekiyor. Aynı ev için betonarme inşaat yapılması durumunda bu fiyat 2-3 kat daha fazla olabiliyor. Peki bı prefabrik evin özellikleri neler? Fiyat içerisinde hangi hizmetler yer alıyor?

Bu prefabrik evin fiyatı içerisinde prefabrik ev malzemelerinin montajı, iç ve dış boya işlerinin yapılması, iç ve dış kapıların montajı, çift cam PCV özelliğindeki prefabrik ev pencerelerinin montajı, sıva altı elektrik ve su tesisatının çekilmesi, elektrik armatürlerinin montajı gibi hizmetler de yer alıyor.

Köşe kaplamaları betopan olan bu prefabrik evin bina yüksekliği 400 cm olmaktadır. İç duvar kalınlıkları 6 cm olurken dış duvar kalınlıklarının 10 cm olduğu belirtiliyor. Dış kapı çelik kapı olarak üretilirken iç kapılar Amerikan göbekli kapı olarak imal ediliyor. Balkonlarda ise PVC kapılar kullanılıyor. 

Öte yandan isteyen müşteriler kendi projelerini de prefabrik eve dönüştürebilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@