17 İlde 28 Millet Bahçesi Yapılacak!

Geride bıraktığımız seçimlerde AK Parti seçim beyannamesi ile hayatımıza giren millet bahçesi projesi için detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

EMLAK HABERLERİ 26.07.2018 - 10:59 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Geride bıraktığımız seçimlerde AK Parti seçim beyannamesi ile hayatımıza giren millet bahçesi projesi için detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Türkiye'nin millet bahçeleri için detaylar her geçen gün biraz daha ortaya çıkmaya devam ediyor. Toplam 3 milyar liralık yatırım ile hayata geçirilecek olan millet bahçelerinden ilk olarak 14 stadyumun millet bahçesine dönüştürülmesi amaçlanıyor. Millet Bahçesi Olacak Stadlar Hangileri?TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan millet bahçeleri projesi için ilk etapta 14 stadyum için projelendirme gerçekleştirilecek. Millet Bahçesine dönüştürülecek olan stadyumlar arasında Adana 5 Ocak Stadyumu, Batman 16 Mayıs Stadı, Diyarbakır Atatürk Stadı, Eskişehir Atatürk Stadı, Gaziantep Kamil Ocak Stadı, Giresun Atatürk Stadı, Hatay Antakya Atatürk Stadı, Malatya İnönü Stadı, Mersin Tevvik Sırrı Gür Stadı, Sakarya Atatürk Stadı, Samsun 19 Mayıs Stadı, Sivas 4 Eylül Stadı, Trabzon Akçaabat Fatih Stadı ve Trabzon Avni Aker Stadyumu yer alıyor. Bu stadyumlar için 3 ay içerisinde TOKİ ihale düzenleyecek ve projelendirme çalışmalarının ardından projelerin inşaatlarına başlanacak. Yani ilk millet bahçelerinin temelleri 3 ay içerisinde atılacak. Projeler mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak. Ancak millet bahçelerinin içerisine ilk etapta mangal yerleri ya da restoranların yapılması planlanmıyor. Yani millet bahçelerinde vatandaşlar gidip mangal yapamayacak. Ankara Atatürk Kültür Merkezi ve İstanbul Atatürk Havalimanı En Büyükler Olacak! İstanbul'da millet bahçesi yapılacak olan alanlar içerisinde en büyüğü Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olarak öne çıkarken Ankara'da ise Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi projesi dikkat çekiyor. İstanbul'da tam 11 millet bahçesi yapılması planlanırken Ankara'da ise Gölbaşı ve Atatürk Kültür Merkezi en çok dikkat çeken millet bahçesi projeleri arasında yer alıyor. Ankara ve İstanbul'un yanı sıra Sakarya, Diyarbakır, Adana, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin ve Sakarya gibi pek çok ilde de millet bahçesi inşa edilecek. TOKİ projelerin hayata geçirilmesinden sorumlu olacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@