20 Ve 40 Metrekare Küçük Bungalov Evler Kaç TL'ye Yaptırılır?

Son yılların popüler yapılarından birisi de bungalov evler oldu. Arazisi olan vatandaşlar bungalov ev maliyetlerini merak etmeye başladılar. Bungolov ev fiyatları ne kadardır? 

Emlak Haberleri 26.10.2021 - 05:00 26.10.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bungalov ev yaptırmak isteyenlerin sayısında ciddi bir oranda yükselme kaydedildi. Bu ev türünün ilk mimarları olarak İngilizler biliniyor. İngilizlerin inşa ettikleri bungalov evler hem fiyat hem de nitelik açısından büyük dikkat çektiler. Kısa bir süre içerisinde ise tüm dünyaya yayıldılar. Türkiye'de de arazi sahibi olanlar hemen bungalov ev fiyatlarını araştırmaya başlıyorlar. 

Prefabrik ev statüsüne sahip olan bungalov evler doğa ile iç içe bir yaşam arzu edenlerin hayallerini kurdukları küçük evlerdir. Özellikle Türkiye'de tatil köylerinde, doğa tatili merkezlerinde bu ev türüne rastlamak mümkün. Doğa ile iç içe yaşam imkanı sunan, ahşap ev otantik görünümüne sahip olan bungalov evlerin çeşitleri oldukça fazladır.

BUNGALOV EV NASIL YAPILIR?

Bungalov ev yaptırmak isteyenler bunu nasıl yapabileceklerini merak ediyorlar. Öncelikle bu ev kurulu olarak hazır bir şekilde satın alıunabilir. Lakin böyle bir durumda maliyetler tavan yapar. Çok yüksek bedeller ödemek istemeyenler bungalov ev yapımına sıfırdan başlıyorlar. 

Kitler halinde satın alınabilen bungalov evler kolay bir şekilde kurulabiliyor. Kit halinde gelen bungalov evler birleştirilerek ev inşası tamamlanabiliyor. Bir diğer seçenek de bungalov ev üretimi yapan bir üretici firma ile anlaşmaktır. Böyle bir anlaşma ile üretici firma bungalov evi anahtar teslim olarak müşteriye teslim edebiliyor. Bu fiyatlamalar yaptırılmak istenen evin büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

BUNGALOV EV FİYATLARI NE KADAR?

Bungalov evler aynı niteliklere sahip betonarme evlerden çok daha uygun maliyetli oluyor. Tek kişilik olan ve en küçük bungalov ev tipi olarak bilinen 20 metrekarelik bir bungalov ev 100 Bin TL'ye yaptırılabiliyor. İki kişilik olan 45 metrekarelik mbungalov ev yaptırmak isteyenlerin 150 Bin TL'yi gözden çıkarmaları gerekiyor. Üç kişilik ve daha büyük evler için ise fiyatlar büyüklüklere göre farklılaşıyor. 250 Bin TL'den 1 Milyon TL'ye kadar fiyatlarla büyük bungalov evler yaptırılabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@