250 bin lirası olana bir 2. el araba bir adette 3. katta daire Milli Emlak'tan! Peşin ödeyene indirimle

Samsun'da İl Milli Emlak Müdürlüğü 230.000 TL'ye apartman dairesi 20.000 TL'ye araba satıyor. Bir ev bir arabayı 250.000 TL'ye satan Milli Emlak Müdürlüğü isteyene taksitte yapıyor.

Emlak Haberleri 20.05.2022 - 13:58 20.05.2022 - 14:00 Mustafa Karagöz

Samsun Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Yeşilırmak Emlak Müdürlüğü bir duyuru ile kendisine ait olan araçları, daireleri ve bir adet tarlayı satacağını ilan etti. Ev ve araba alma niyetinde olanlar için 250.000 TL'ye hem ev hem araba satacak olan kurum başvuruları da almaya başladı. 

MİLLİ EMLAK'TAN EV ARABA 250.000 TL

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru ile satışı yapılacak araçların marka model ekonomik durumu ve fiyatları açıklandı. 20.000 TL ile 30.000 TL bandında çok sayıda araç satışı yapacak olan kurum bunun dışında bir aracı ise bu fiyatların çok üzerinde satışa çıkardı. 

Ev almak isteyenler için ise iki ader daire satılacağını ilan eden kurum, Samsun Tekkeköy 19 Mayıs Mahallesinde 2. ve 3. katta yer alan iki adet  boş dairenin satılacağını ilan etti. Bu daireler için 230.000 TL muhammen bedel belirlendi. 

Araba Almak İsteyenler için Fiyat Listesi

milli emlaktan satılık daire 1

Ev Almak için Fiyat Listesi

milli emlaktan satılık araba

Yukarıda yer alan tablolarda da görüldüğü gibi Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Yeşilırmak Emlak Müdürlüğü 20.000 TL'ye ikinci el araç ile 230.000 TL'ye apartman dairesi satışı yapacak. 

TAKSİT VE İNDİRİM FIRSATI DA VAR

Ödemeler peşin ödendiğinde indirim istenirse ilan edilen fiyat üzerinden taksit seçeneğini de var. Bu özellikler hakkında kurum "Bakanlığımızın 313 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliğinde belirtilen taksitlendirme limitlerine göre taksit süresi ve sayısı belirlenerek 1/4 peşin geri kalan kısmı ise kanuni faiz uygulanmak suretiyle eşit taksitler halinde ödenebilir. İhale bedelinin peşin ödenmesi halinde %20 indirim uygulanacaktır." bilgisini verdi. 

SATIŞ İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Söz konusu gayrimenkullerin satış işlemleri 30 Mayıs tarihinde yapılacak. Bu ihalelere katılmak isteyenler için Yeşilırmak Emlak Müdürlüğü ihale duyurusunda açıklamada bulundu. Satışların nasıl yapılacağını vatandaşların neye dikkat edeceğini açıklayan kurum şu ifadeleri kullandı. 

"Özellikleri ve ihale bilgileri belirtilen taşınır ve  taşınmazların  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. Maddesi uyarınca açık teklif usulü ile karşılarında yazılı tarih ve saatlerde hizalarında belirtilen tahmini bedel üzerinden Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Yeşilırmak Emlak Müdürlüğü, Emlak Müdürü Makam Odasında  toplanacak komisyonca ihalesi yapılacaktır."

EV VE ARABA ALMAK İSTİYORUM DİYENLER

Başvurular her gayrimenkul için ayrı ayrı yapılacak. 30 Mayıs tarihine kadar kurumun hizmet binasından yapılacak başvurular için geçici teminat bedeli ödenmesi gerekiyor. Daha sonra kurum tarafından bildirilecek olan evraklar teslim edilerek başvurular tamamlanacak. Ardından ikan edilen tarihte bildirilen adreste ihaleye katılım sağlanacak. En yüksek teklifi verene alma hakkı verilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@