3 İlde 58 Kişi Hayatını Kaybetti! Sel Felaketinde Yıkılan Binanın Müteahhidi Gözaltına Alındı

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinde hayatını kaybedenlerin sayısı artarken selde yıkılan binanın müteahhidi gözaltına alındı!

3 İlde 58 Kişi Hayatını Kaybetti! Sel Felaketinde Yıkılan Binanın Müteahhidi Gözaltına Alındı

Türkiye orman yangınları sonrasında yaşanan sel felaketleri ile sarsılmış, 3 ilde yaşanan büyük sel felaketi nedeni ile büyük yıkım yaşanmıştı. AFAD tarafından açıklanan son rakamlara göre ne yazık ki selde vefat edenlerin sayısı artarken konu hakkında ilk yaptırım kararı da açıklandı.

KASTAMONU SEL FELAKETİ NEDENİ İLE YIKILAN BİNANIN MÜTEAHHİDİ GÖZALTINA ALINDI!

Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta yaşanan büyük sel felaketi beraberinde yıkımı getirmiş, özellikle de Kastamonu'da korkunç görüntüler ortaya çıkmıştı. Konu hakkında gelen son dakika açıklaması ile Kastamonu İnebolu Başsavcılığı'nca sel felaketinde yıkılan binanın müteahhidi hakkında gözaltı kararı verildiği duyuruldu.

Sel felaketinin görüntülerinde dere yataklarının hemen kenarında yapılan binaların görüntüleri büyük tartışma yaratmış, bu evlere neden izin verildiği konusunda sosyal medya üzerinden de yoğun tartışmalar yaşanmıştı. Verilen gözaltı kararı bundan sonrasında yapılacak binalar ve benzeri felaketler yaşanmaması adına büyük önem taşıyor.

bozkurt-sel-felaketi

BOZKURT SEL FELAKETİ İLE EN ÇOK HASAR ALAN BÖLGE OLDU!

Aşırı yağışların ardından meydana gelen sel felaketi en büyük hasarı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine verdi. İlçede araçlarını kurtarmak isteyen kişilerin bir anda sel sularına kapılma görüntüleri ve selden sonra mahsur kalan kişileri helikopterlerle kurtarma görüntüleri izleyen kişileri gözyaşlarına boğmuştu.

Sel sonrası ne yazık ki pek çok kişinin halen kayıp olduğu, kayıp olan kişileri arama çalışmalarının devam ettiği belirtilirken bölgede yaşayan kişilerin tahliye çalışmaları da devam ediyor. Açıklanan son rakamlara göre Bartın Ulus ilçesinden 341 afetzede, Kastamonu'dan 1.480 afetzede, Sinop Ayancık ilçesinden ise 533 afetzede tahliye edildi.

SONRAKİ HABER