3 İlde Acele Kamulaştırma Kararı Çıktı! MAPEG ve DSİ Kamulaştırma Kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile 28 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete ile Kütahya, Manisa ve Kars Sarıkamış ilçesinde DSİ ile MAPEG tarafından acele kamulaştırma kararı çıktı!

Emlak Haberleri 28.10.2021 - 08:26 28.10.2021 - 08:26 Gülcan Özer

28 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlar kapsamında 3 ilde acele kamulaştırma yapılacağı ilan edildi. Aralarında Kütahya, Kars ve Manisa'nın yer aldığı illerde devam eden projelerde kamu yararı gözetilerek sürecin hızlandırılmasını sağlamak amacı ile kamulaştırma yapılacağı duyuruldu. 

Kütahya'nın Simav Örencik ve Tavşanlı Avcılar köyünde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü MAPEG tarafından devam eden maden üretimlerinin hızlandırılması amacı ile kamulaştırma işlemi yapılacağı ilan edilirken Kars Sarıkamış ile Manisa Akhisar ilçelerinde ise Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ sahil sulama projesi ile gölet inşaatı için kamulaştırılacağı ilan edildi. 

Kütahya İlinde S:12743 Numaralı (Altın) ve S:72400 Numaralı (Altın+Gümüş) IV. Grup Maden İşletme Ruhsatlı Sahalarda, Ruhsatlara Konu Maden Üretimlerine Devam Edilebilmesi İçin İhtiyaç Duyulan Bazı Taşınmazların, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4644)

kütahya acele kamulaştırma kararı 28 ekim

Altın ve gümüş arama işlemlerinin devam ettiği Kütahya ilinde bu madenlerin üretimlerinin  devam ettirilebilmesi adına Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü MAPEG tarafından Simav Örencik ve Tavşanlı Avcılar köyünde belirlenen alanlarda bulunan taşınmazların acele kamulaştırma kapsamına alınmasına karar verildi. 

Manisa Akhisar Gördes Sağ Sahil Sulaması Projesi Kapsamında Gösterilen Bazı Taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4645)

manisa acele kamulaştırma kararı 28 ekim

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ tarafından gerçekleştirilen Manisa Akhisar Gördes Sağ Sahil Sulama Projesi kapsamında tesis edilecek sulama hatlarının üzerinde yer alan taşınmazların acele kamulaştırma kapsamına alınmasına karar verildi. 

Kars-Sarıkamış 7 Kasım Göleti İnşaatı İşinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar sayısı: 4646)

kars sarıkamış acele kamulaştırma kararı

Kars Sarıkamış 7 Kasım Göleti İnşaatı kapsamında Selim İlçesi Karahamza köyü sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ tarafından acele kamulaştırma kapsamına alınmasına karar verildi. Söz konusu karar 28 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanırken DSİ kamulaştırma işlemine onay verilmiş oldu. Proje güzergahı üzerinde yer alan taşınmazlar kamulaştırılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@