31 Aralık Cuma Yarım Gün Mü, Resmi Tatil Mi, Yılbaşında Resmi Daireler, Tapu Kadastro Açık Mı?

2022 yılına sayılı günler kala tatil planı yapanlar kadar resmi kurumlarda işi olanlarda 31 Aralık resmi tatil mi, yarım gün mü araştırmalarına başladı. Peki, 31 Aralık 2021 Cuma günü resmi tatil mi?

31 Aralık Cuma Yarım Gün Mü, Resmi Tatil Mi, Yılbaşında Resmi Daireler, Tapu Kadastro Açık Mı?

Pandeminin etkisi altında ve ekonomik zorluklarla geçen 2021 senesinin son günlerini yaşarken 2022 yılına girmek için bekleyenler yılbaşı programı yapmaya devam ediyor. Yılbaşı kutlaması için tatil programı yapmak isteyen kişiler 31 Aralık Cuma günü resmi tatil mi, yarım gün mü, tam gün mü, resmi kurumlar, PTT, kargo, Tapu Daireleri açık mı?

31 ARALIK CUMA GÜNÜ RESMİ TATİL Mİ, YARIM GÜN MÜ?

2021 senesinde yaşanan zorluklar nedeni ile vatandaşlar 2022 yılına girmek için sabırsızlanırken yeni yıldan yeni mutluluklar ve pandemisiz bir hayat beklentisi sürüyor. 31 Aralık Cuma günü belediyelerin kutlama programları ile yılbaşı etkinlikleri yakından takip edilirken kendi programını oluşturmak isteyen kişilerde "31 Aralık Cuma günü resmi tatil mi?" sorusuna yanıt arıyor.

2021 yılının resmi tatil günleri içerisinde 31 Aralık günü yer almıyor. Bu nedenle 31 Aralık gününde tüm resmi kurumlar, okullar, hastaneler, PTT ve kargolar, bankalar çalışmaya devam edecek. 31 Aralık Cuma günü yarım gün olmayacak ve mesai yine tam gün olarak sürdürülecek.

31 ARALIK 2021 CUMA GÜNÜ TAPU DAİRELERİ AÇIK MI, ÇALIŞIYOR MU?

Cuma günü resmi tatil olmadığı için tüm resmi kurumlarda olduğu gibi tapu dairelerinde de mesai aynı düzeninde devam edecek. 31 Aralık Cuma günü tam gün olarak yapılan mesainin ardından 1 Ocak 2022 Cumartesi ve 2 Ocak 2022 Pazar günü hafta sonu tatili nedeni ile kapalı olan tapu daireleri mesailerine 3 Ocak 2022 Pazartesi günü itibari ile kaldıkları yerden devam edecekler.

SONRAKİ HABER