4 İlde Tapulara Kamulaştırma Şerhi Konuldu! Tapunuzu Hemen Kontrol Edin, Sizde Listede Olabilirsiniz

9 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imzalar ile 4 ilde ve 6 ilçede acele kamulaştırma kararı çıktı. Niğde, Eskişehir, Kırıkkale, Trabzon!

Emlak Haberleri 09.12.2021 - 08:28 09.12.2021 - 08:28 Gülcan Özer

9 Aralık 2021 tarihli ve 31684 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan acele kamulaştırma kararları bugün itibari ile yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararlar kapsamında 4 ilde ve 6 ilçede bulunan bazı taşınmazların acele kamulaştırma kararı kapsamına alınacağı ilan edildi. 

İlan edilen sınırlar içerisinde yer alan taşınmazların tapularına kamulaştırma kararı gereği şerh konulacak. Kamulaştırmaya konu olan taşınmazların bulunduğu tapu sicil müdürlükleri kendilerine gelecek olan kamulaştırma kararı yazısı sonrasında resmi süreci başlatarak, kamulaştırma şerhi için prosedürleri tamamlayacak. 

“154 kV (Eskişehir 2-Alpu TCDD E.İ.H.) Alpu TM Girdi-Çıktı Enerji İletim Hattı Projesi” Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4894)

eskişehir kamulaştırma kararı 9 aralık

Kırıkkale İli, Merkez ve Balışeyh İlçeleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların Savunma Sanayii Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4895)

kırıkkale kamulaştırma kararı 9 aralık

Niğde İli, Merkez İlçe Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların, Niğde Belediye Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4896)

niğde kamulaştırma kararı 9 aralık

Trabzon İli, Beşikdüzü İlçesine Doğal Gaz Ulaştırılabilmesi İçin İhtiyaç Duyulan RMA Şehir Giriş İstasyonunun Yapımı Amacıyla, Bazı Taşınmazların Tapuda Hazine Adına Tescil Edilmek Üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4893)

trabzon kamulaştırma kararı 9 aralık

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI ÇIKAN İLLER VE İLÇELER HANGİLERİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile 9 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan karar kapsamında Trabzon'un Beşikdüzü ilçesine doğalgaz ulaştırılabilmesi için ihtiyaç duyulan RMA Şehir giriş istisyanonun yapılması amacı ile Nefsiraşarlı Mahallesi sınırları içerisinde kalan bazı taşınmazların Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırma kapsamına alındığı ilan edildi. 

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi TEİAŞ tarafından ise 154 kV (Eskişehir 2-Alpu TCDD E.İ.H.) Alpu TM Girdi-Çıktı Enerji İletim Hattı Projesi için Eskişehir'in Merkez ve Alpu sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazların kamulaştırma kapsamına alındığı ilan edildi.

Savunma Sanayi Bakanlığı tarafından ise Kırıkkale Merkez ve Balışeyh ilçeleri sınırları içerisinde yeralan bazı taşınmazların bakanlık tarafından yürütülen bazı projeler kapsamında inşa edilecek üretim / entegrasyon ve test tesislerinin yapımı için kamulaştırma kapsamına alındığı duyuruldu. Niğde Belediyesi tarafından ise Niğde Merkez ilçesinde kamulaştırma yapılacağı belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@