4 Kat Konut İmarlı Tam Hisseli Arsalar! 121.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Kamudan Satılık

Kamu konutları kapsamında Samsun'da 4 kat konut imarlı arsa satışları yapılacak. Fiyatlar ise 121.000 TL'den başlıyor. İşte Milli Emlak Müdürlüğü'nün yayımladığı o ilanlar.

Emlak Haberleri 06.12.2021 - 11:08 06.12.2021 - 11:08 Mustafa Karagöz

Kamu arazilerinin satışları kapsamında her yeni gün yeni satış ilanları geliyor. Son ilanlardan birisi de Samsun ili Bafra İlçesinde yer alan bazı devlet arazileri için oldu. Duyuru ise Bafra Milli Müdürlüğü'nden geldi. Bafra İl Emlak Müdürlüğü duyurusunda toplam 11 adet arsanın satışının yapılacağını duyurdu. Tamamı tam hisseli olan arsaların 8 tanesi 4 kat konut alanı imarlı geri kalan 3 tanesi ise konut alanı imarlı. 

121.000 TL'YE KONUT İMARLI HAZİNE ARSASI SATIŞI

Hazine arazileri için yayımlanan satış duyurusunda, söz konusu arsaların Bafra İlçesi Bahçeler Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Bakırpınar Mahallesinde yer alıyor. Arsaların büyüklükleri 268 metrekare ile 345 metrekare arasında değişiyor. Kurum arsa yatırımı yapmak isteyenler için satışa çıkarılan arsaların imar durumları ve fiyat listesine dair şu tabloyu yayımladı. 

bafra arsa satışı aralık 2021

Bafra Milli Emlak Müdürlüğü duyurusunun devamında ise arsa satışlarına dair "Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmazların satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 nci maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile hizasında gösterilen gün ve saatte Bafra Hükümet Konağı binasında  Bafra Milli Emlak Müdürlüğünde teşekkül edecek Komisyonca Kaymakamlık Toplantı Odasında yapılacaktır." açıklamasında bulundu. İhaleye katılacak olanlar kurum tarafından yapılacak açıklama kapsamında başvurularını yapacaklar. 

İHALE BAŞVURU EVRAKLARI

11 arsa için ihale işlemleri 21 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Samsun'da ilan edilen arsaları almak isteyenler ister gerçek kişi olarak ister tüzel kişi başvuru yapabilirler. Kurum başvuru işlemlerinin ihale tarihinden önce yasal yerleşim yeri sahibi olmaları, tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri, T.C. Kimlik numaralarını bildirmeleri, aslını ibraz etmek suretiyle nüfus cüzdanı fotokopisini veya onaylı nüfus kayıt örneğini teslim ederek yapacaklarını açıkladı. 

TAKSİT SEÇENEĞİ VAR

Kurum ihalede hak sahibi olacakların satış tutarının yüzde 25'ini peşin ödeyebileceğini geri kalan tutarın ise en fazla iki yılda, eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanunî faizi ile birlikte ödeyebileceklerini duyurdu. Ayrıca söz konusu taşınmazlar 5 yıl süre ile emlak vergisinden muaftır.

İHALE BAŞVURU ADRESİ 

121.000 TL'den başlayan fiyatlarla muhammen bedeli belirlenen arsalardan almak için ihaleye katılacak olanlar, Bafra Milli Emlak Müdürlüğü'den ihale şartnamesi alacaklar. Başvurular ise Bafra Hükümet Konağı Binası 1. katta hizmet vermekte olan Bafra Milli Emlak Müdürlüğü adresinden tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@