4 Şehri Birbirine Bağlayacak Olan Aydın - Denizli Otoyolu Açılış Tarihi Belli Oldu!

Mevcut yol üzerinden 3 saat süren yolu 1,5 saate düşürecek olan Aydın-Denizli otoyolu projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken projenin açılacağı tarih belli oldu.

Emlak Haberleri 29.04.2022 - 14:01 29.04.2022 - 14:12 Gülcan Özer

Yap İşlet Devret YİD modeli ile yapılan otoyolu projeleri arasında yer alan Aydın-Denizli otoyolu projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Yapımı devam eden zmir-Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun 2. etabı olarak planlanan ve 140 km uzunluğa sahip olan 6 şeride sahip olacak dev otoyol projesindeki son durumu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları 2. Bölge Müdürü İnşaat Mühendisi Murat Gönenli açıkladı. 

Projede yapılan çalışmaları şantiyede denetleyen Gönenli aynı zamanda Aydın-Denizli otoyolu projesindeki son durum hakkında basın mensuplarına açıklamalar yaptı. En şiddetli depremlere bile dayanıklı olacak şekilde tasarlanan ve en son teknolojik imkanların tümünün kullanıldığı dev proje tamamlandığı anda Türkiye'nin en teknolojik otoyolu unvanını da ele geçirecek. 

AYDIN DENİZLİ OTOYOLU NE ZAMAN AÇILACAK?

Toplam yatırım maliyeti 137 milyon Euro olarak açıklanan Aydın-Denizli otoyolu projesi hakkında açıklamalarda bulunan Gönenli "Otoyolun tamamlanmasının ardından Aydın, Direcik ve Denizli’de bakım işletme tesisi kurulacak. 5 noktada inşa edilecek otoyol hizmet tesislerinin Aydın’daki 3’ü Şahnalı, Yenipazar ve Yamalak’ta olacak. 3 yıl yapım ve 17 yıl kullanım olmak üzere yap-işlet-devret modeli ile Fernas Otoyol A.Ş. otoyolun iletme hakkına sahiptir. Garanti edilen ortalama araç geçişi ise günlük 35 bindir” diyerek dev projenin 2023 yılında hizmete gireceğini açıkladı. 

aydın otoyolu

16 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen temel atma töreni ile çalışmalarına başlanan dev proje ulaşım süresini yarı yarıya kısaltırken aynı zamanda turizm gelirlerini de arttıracak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@