40 Lojman Tamamı Boş Herkese Açık! Daire Arayanlar Fırsat Ayağınıza Geldi

Lojman alımlarında sağlanan en önemli avantajlar uygun fiyatlar ve yüzde 0.95 faizli lojman kredisi. Bu kapsamda ev arayanlar için ise 40 lojman satışı için ilan yayımlandı.

Emlak Haberleri 18.11.2021 - 10:37 18.11.2021 - 10:38 Mustafa KARAGÖZ

Kepez Belediye Başkanlığı yayımladığı duyuru ile 42 lojman satışını yapacağını 2 lojmanın dolu geri kalanın 40 lojmanın ise boş olduğunu duyurdu. Herkesin başvuru yapabileceği boş lojman satışları için başvuruları almaya başlayan Kepez Belediyesi, başvuru öncesinde daireleri incelemek isteyenler için fiyat tablosu yayımladı. 

40 LOJMAN FİYAT LİSTESİ AÇIKLANDI

Konut satışları için yayımlanan duyuruda, belediye sınırları içinde yer alan ve mülkiyeti belediye başkanlığına ait olan taşınmazların 5393 sayılı Belediye Kanunun  69. maddesi gereğince ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun;  ilk kırk bir (41)  ihale 45. Maddesi uyarınca satılacağı açıklandı. Söz konusu satış işlemleri açık teklif usulü ile olacak ve herkese katılabilecek. Lojman satışları için ihaleye katılacak olanlar için bilgi veren belediye başkanlığı satış işlemlerinin 9 Aralık ile 14 Aralık tarihlerinde düzenleneceğini bildirdi. 

30 Lojman Satışı için Fiyat Listesi

kepez 40 lojman satışı

12 Lojman Satışı için Fiyat Listesi 

kepez 12 lojman

BELEDİYEDEN LOJMAN SATIN ALACAKLAR NE YAPACAKLAR?

Kepez Belediye Başkanlığı'ndan lojman almak isteyen vatandaşlar ne yapacaklar? Lojman satışları için öncelikle belediyenin ilan ettiği kılavuza ulaşacaklar. Kılavuza basın ilan kurumu, kepez belediye başkanlığının internet adresi yada doğrudan belediye ihale birimine giderek görülebilir. Kılavuzda konutlar için belirlenmiş ihale başvuru bedelleri var. Her bir konut için ayrı ayrı hangi konut için başvuru yapılacaksa o bedel ödenecek. Ardından alınan makbul ile birlikte belediyenin kılavuzda ilan ettiği diğer evraklar toplanacak.

Başvuru evraklarının derlenmesi sonucu ise belediyeye gidip başvuru yapılacak. Başvuruların tamamlanmasının ardından ise 9 Aralık ile 14 Aralık tarihlerinde düzenlenecek ihaleye katılacak olan istekliler açık olarak tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren evi alacak. Hak sahibi olanlar daha sonra belediye satış işlemlerini tamamlayacaklar. 

0.95 FAİZLİ KREDİ SEÇENEKLERİ VAR

Lojman satışları için anlaşmalı olan bazı bankalar var. İmzalar kapsamında bankalar lojman alımlarına yüzde 0.95 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyorlar. Şartların sağlanması durumunda verilen konut kredisinde 120 ay vade olanağı bulunuyor. 

KEPEZ BELEDİYESİ İÇİN BAŞVURULAR

Söz konusu lojman satışları için başvuru yapacak olanlar Kepez Belediyesine giderek ihale şartnamesini alarak başvuru sürecini başlatacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@