48 Ay Taksitle 6 Bin Kamu Lojmanı Satışa Sunulacak!

Kamu lojmanlarının satışı için gerekli yasal düzenlemeler Meclis çatısından geçirildi. Yapılan düzenlemelerin ardından ilk etapta 6 bin kamu lojmanı satılacak.

EMLAK HABERLERİ 23.08.2018 - 12:27 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Kamu lojmanlarının satışı için gerekli yasal düzenlemeler Meclis çatısından geçirildi. Yapılan düzenlemelerin ardından ilk etapta 6 bin kamu lojmanı satılacak.

İlk olarak Başkan Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı içerisinde duyurulan kamu lojmanı satışı için gerekli yasal düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor. Toplam 50 bin kamu lojmanı satışa sunulacak. Satılacak olan kamu lojmanları için atılacak ilk adım Kamu Taşınmazları Sistemi içerisine kayıt edilmesi olacak. Yani ilk etapta lojman envanteri çıkarılacak. Öncelik Oturanlara Ait Olacak Kamu lojmanı satışı konusunda öncelik içerisinde oturanlara verilecek. Devlet ihale kanunu kapsamında satışa sunulacak olan kamu lojmanları içerisinde oturan kişi satın almayacağını beyan ederse satışa sunulacak. Satışa sunulan kamu lojmanları en yüksek fiyat teklifini veren kişiye ait olacak. 48 Ay Vadeli Satış Fırsatı Sunulacak İçerisinde oturan devlet memurlarına kamu lojmanları için 48 ay vadeli taksitle konut sahibi olma imkanı sunulacak. Yine kamu lojmanı satışı için peşinat bedeli olarak yüzde 25 oranında tahsilat yapılacak. Taksitli konut satın almak isteyen kişiler için kanuni faiz işletilerek taksitlendirme yapılırken peşin ödemelerde ise yüzde 10 ek indirim uygulanacak. İlk etapta 6 bin kamu lojmanı Kasım ayı içerisinde satışa sunulacak. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@