5. Katta 117 m2 Boş 3+1 Kamu Lojmanı 170.000 TL Fiyatla Satılıyor

Ocak 2022 kamu konutu satış ilanları kapsamında yeni satış ilanı geldi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nce duyurulan konut satışları kapsamında 117 m2 daire 170.000 TL'ye satılacak.

Emlak Haberleri 07.01.2022 - 16:49 07.01.2022 - 16:51 Mustafa Karagöz

Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bir duyuru ile kendisine ait olan kamu konutlarını satacağını ilan etti. Yayımlanan duyuruda, toplam  12 adet daire satışı yapacağını açıklayan kurumun öncelikli satış kapsamında yapacağı satışlar ile boş konumda bulunan dairesi bulunuyor. 

170.000 TL'YE KAMU KONUTU - LOJMAN SATIŞI YAPILACAK

Lojman satışlarına dair yayımlanan ilanda yer alan 12 adet daireden 1 tanesi boş konumda 11 tanesi dolu konumda. Dolu konumda olan daireler için ihale düzenlenmeyecek. Erzurum Milli Emlak Müdürlüğü, dolu konumda olan dairelerin öncelikli satış hakkı kapsamında olduğunu ilan etti. Boş konut ise herkese açık şekilde satılacak. Öncelikli alım hakkı halen konutun içinde ikamet eden kamu personeline sağlanır. Kamu personeli konutu almak isterse ihaleye çıkmadan o personele satılır. Ancak personel konutu almak istemezse konut herkes için satışıa çıkarılır. 

erzurum lojman 1

Yukarıda tabloda bilgileri yer alan konutlar için Erzurum Milli Emlak Müdürlüğü ek açıklamalarda bulundu. 

Söz konusu konutun Erzurum'un Yakutiye İlçesi Gez Mahallesinde yer aldığını ilan eden kurum, konutun 5. katta bulunduğunu duyurdu. 10 bağımsız bulunan dairenin büyüklüğü 117 m2 olarak duyuruldu. Konut 3 oda 1 salon şeklinde olup ihale muhammen bedeli 170 bin TL'dir. Konut için ihale 26 Ocak tarihinde düzenlenecek. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Konut almak isteyenler için açıklamada bulunan kurum "Erzurum İlinde bulunan ve yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmaz mallar karşılarında belirtilen tarih ve saatinde Erzurum Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Miüdürlüğü (Milli Emlak Daire Başkanlığı)'nce hizmet binasında oluşturulacak Komisyon huzurunda" satılacağını açıkladı. Konut satışları için düzenlenecek ihale 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile satılacak. 

Konut için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar Yasal yerleşim yerini (ikametgâh) gösterir belge ile T.C. Kimlik Numarasını gösterir belge (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet) ile birlikte geçici teminat bedeli ödediğine dair makbuzu kuruma teslim ederek başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemlerinden önce vatandaşlar Erzurum Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Miüdürlüğüne giderek ihale şartnamesini inceleyebilirler. Eğer vatandaşlar ihale şartnamesini inceledikten sonra başvuru yapmaaya karar verirlerse 26 Ocak tarihine kadar bu işlemleri tamamlayacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@