Açılışına Gün Sayan Rize - Artvin Havalimanı Deneme Uçuşlarına Başlıyor!

3 Nisan 2017 tarihinde temeli atılarak inşa edilmeye başlanan Rize-Artvin Havalimanı açılışı için geri sayım sürüyor.

Emlak Haberleri 15.03.2022 - 09:25 15.03.2022 - 09:26 Gülcan Özer

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından denize dolgu yapılarak inşasına başlanan Rize - Artvin Havalimanı için yeni animasyon filmi hazırlandı. Türkiye'nin denize dolu yapılarak inşa edilen 2. havalimanı olma özelliğine sahip olan Rize-Artvin Havalimanı inşaatına 3 Nisan 2017 tarihinde başlanmıştı. 

Projede çalışmalar tüm hızı ile devam ederken açılış için kritik öneme sahip olan deneme uçuşlarının başlayacağı tarihte ilan edildi. Hem Rizeliler hem de Artvinliler kadar en az komşu illerde yaşayan kişiler için de büyük öneme sahip olan havalimanı ulaşımda büyük kolaylık sağlarken turizm gelirlerinin de artmasını sağlayacak. 

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI SON DURUM NE, RİZE ARTVİN HAVA LİMANI NE ZAMAN AÇILACAK?

Yapımına devam eden dev proje hakkında özel bir animasyon filmi yayımlayan Pazar Kaymakamlığı sanal uçuş görüntülerine yer verdi. İstanbul Havalimanı'ndan kalkan bir yolcu uçağı pilotun "Uçağımız birazdan Rize'ye havalanacak. Türkülerde ters akması istenen Ordu'nun hırçın dereleri bile sizlerin Rize-Artvin Havalimanı'na varmasına engel olamayacak.

Şimdi ise emektar Trabzon Havalimanı'nı aşıp Rize il sınırlarına giriş yapacağız. Trabzon ekmeği alamadık, diye üzülmeyin, zira Rize çayı içmenin en güzel yanını, meşhur Rize simidi yemektir" anonsu ile havalanıyor. Projede deneme seferlerinin tamamlanmasının ardından Mayıs ayında havalimanının seferlere açılacağı belirtiliyor. 

RİZE ARTVİN HAVALİMANI DENEME UÇUŞLARI NE ZAMAN?

Ulaştırma Bakanlığı tarafından Rize - Artvin Havalimanı deneme seferlerinin Nisan ayında başlayacağı ilan edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@