Adana 5 Ocak Stadyumu Yıkılıyor! Hurda Karşılığı Yıkım İhalesi Düzenlenecek

Adana 5 Ocak Stadyumu son durum ve yıkım çalışmaları yakından takip edilirken Adana Valiliği tarafından yıkım ihalesi ilanı yayımlandı. Adana 5 Ocak stadı hakkında yayımlanan son ihale ile dev stadyumun hurda karşılığı ihalesi ile yıkılacağı açıklandı. Detaylar haberimizde...

EMLAK HABERLERİ 14.06.2021 - 11:40 14.06.2021 - 11:40

Türkiye Dünya Kupası organizasyonuna talip olurken bu nedenle pek çok şehide kapasiteleri düşük olan ya da ömürlerini tamamlayarak son derece eski ve bakımsız hale düşen pek çok stadyum için yenileme kararı verilmiş, bazı stadyumların yerlerinden daha merkezi lokasyonlara taşınmasına karar verilmişti. 

Bu kapsamda Adana 5 Ocak Stadyumu hakkında da benzer bir karar alınmış ve stadyumun yıkılacağı duyurulmuştu. Adana Valilliği konu hakkında son dakika açıklaması yaparak dev stadyum için hurda karşılığı ihale ilanı yayımladı. 

ADANA 5 OCAK STADYUMU SON DURUM: HURDA KARŞILIĞI YIKIM İHALESİ AÇILDI!

Adana Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan ihale ilanı ile Adana 5 Ocak Stadyumu Ve Diğer Tesislerin Hurda Karşılığı Yıkım İşi ihalesi düzenleneceği duyuruldu. Adana 5 Ocak Stadyumu Ve Diğer Tesislerin Hurda Karşılığı Yıkım İşi ihalesi 23 Haziran 2021 günü saat 14:00 te gerçekleştirilecek olup söz konusu ihale Adana Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Hizmet Binası içerisinde gerçekleştirilecektir. 

2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek olan ihalenin muhammen bedeli 1 milyon 093 bin 555,44 TL +KDV olacak şekilde belirlenirken  Pey Miktarı ise en az 10 bin lira olacak şekide ilan edildi. 

YIKILAN ADANA 5 OCAK STADYUMU NE OLACAK, YERİNE NE YAPILACAK, MİLLET BAHÇESİ OLACAK MI?

Adana 5 Ocak Stadyumu yerine önce alışveriş merkezi yapılacağı duyurulmuş sonrasında ise Adana belediye meclisi içerisinde yapılan yoğun görüşmeler ile burasının millet bahçesi yapılacağı ilan edilmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@