Adıma Kayıtlı Evim, Arsam, Tarlam, Arazim e-Devlet'te Yok! İşte Yapılması Gereken İşlemler

Vatandaşların kendi üzerilerine kayıtlı gayrimenkullerinin e-Devlet sisteminde gözükmemesi durumunda beyan verilmesi gerekiyor. İşte yapılması gereken işlemler.

Emlak Haberleri 09.11.2021 - 11:59 09.11.2021 - 12:00 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye'de birçok kurumun hizmetleri e-Devlet platformuna taşındı. Vatandaşlar e-Devlet sistemi üzerinden kurumların çok syaıda işlemini bir iki dakikada tamamlayabiliyorlar. Dijital dönüşüm kapsamında ayrıca vatandaşlar kendilerine dair tüm kurum sorgulamalarını da yapabilirler. 

TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN E-DEVLET DÖNÜŞÜMÜ

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'de e-Devlet sistemi üzerinden onlarca hizmet sunan kurumların başında geliyor. 

Vatandaşlar ev alım satım işlemleri de dahil olmak üzere çok önemli işlemleri elektronik olarak tamamlayabilirler. Vatandaşların kullamına sunulan bu hizmetler de her geçen gün artıyor. 

e-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek işlemlerden birisi de tapu sorgulama

Üzerine gayrimenkul olan vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yaparak Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü hizmetlerinden sorgulama yapabilir ve kendi taşınmazlarına ulaşabilirler. 

Ancak sistemde bazen bazı sorunlar olabiliyor. Bu kapsamda vatandaşlar kendilerine ait olan taşınmazlara ulaşamayabiliyorlar. Peki böyle bir durum olursa ne yapılması gerekiyor. 

ADIM ADIM TÜM İŞLEMLER

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü resmi sitesinden "Adıma kayıtlı taşınmazı e-devlet üzerinde görememekteyim. Ne yapmam gerekir?" sorusuna yanıt verdi. 

Kurum vatandaşların yapmaları gereken ilk işlemin beyanda bulunmak olduğunu duyurdu. Yapılacak işlemlere dair Tapu Müdürlüğü "E-devlet üzerinden taşınmaz bilgilerinizi görebilmeniz için T.C Kimlik Numaranızın sisteme kayıtlı olması gerekli olup bu düzenlemeyi e-devlet sayfanızda bulunan ''BEYANDA BULUNUN'' kısmından ilgili Tapu Müdürlüğüne beyanda bulunabilir ya da Web tapudan başvuru yapılarak düzeltilebilir." açıklamasında bulundu. Vatandaşlar bu açıklama kapsamında başvurularını yapabilir ve hatayı düzelttirebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@