Adıyaman Kentsel Dönüşüm Projesi 2018 Start Aldı!

Adıyaman'da uzun süredir beklenen kentsel dönüşüm çalışmaları sonunda başladı. Adıyaman Belediyesi en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasına start verdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 06.08.2018 - 18:45 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Adıyaman'da uzun süredir beklenen kentsel dönüşüm çalışmaları sonunda başladı. Adıyaman Belediyesi en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasına start verdi.

Adıyaman tarihinin en kapsamlı kentsel dönüşümü çalışması için anlaşma yapılan konutların yıkılmasına başlandı. Kentsel dönüşüm için ilk kepçenin vurulması şehirde büyük bir memnuniyet yaratırken vatandaş ile belediye arasındaki kentsel dönüşüm müzakereleri yürütülmeye devam ediyor. Adıyaman kentsel dönüşüm projesi toplamda 61 hektarlık bir alanı kapsayacak. Bu alanın içerisinde Mara Mahallesi, Varlık Mahallesi tamamı, Musalla Mahallesi, Uucami Mahallesi ve Alitaşı Mahallesi 'nin ise bir kısmı yer alacak. Vatandaş ile Belediye Arasında Anlaşmaya Varıldı! Kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendiren Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu “Yıllardır üzerinde çalıştığımız kentsel dönüşüm projesi için bir bir aşarak geldiğimiz aşama bizleri çok mutlu etti. Uzun uğraşlar sonucunda bürokratik işlemleri tamamlayıp, hak sahipleriyle görüşmelerde bulunan ekiplerimiz, görüşmeler neticesinde anlaşılan bir hak sahibinden yapısını satın alarak yıkımını gerçekleştirdi.İnşallah en kısa sürede diğer hak sahipleriyle de anlaşmaları tamamlayıp bu projeyi hayata geçiririz. Kentsel dönüşüm projesi hayata geçerse şehrimiz yeni bir yüz, yeni bir çehre, yeni bir çarşı, yeni bir sosyal alan ve yeni bir konut alanına kavuşmuş olacak. Halkımızın bu konuda yardımcı olacağına ve el ele vererek bir an önce şehrimize katkı sağlayacak bu projenin hayata geçirmemize destek vereceklerine inanıyorum” dedi. Emlak365.com - Ankara


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@