Adnan Oktar'ın Çengelköy'de Ki Villası Yıkılıyor

Hakkında verilen ani gözaltı kararı ile bir anda Türkiye gündemine oturan Adnan Oktar'ın Çengelköy'de yer alan süper lüks villası için yıkım kararı çıktı.

EMLAK MAGAZİN 08.08.2018 - 17:30 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Hakkında verilen ani gözaltı kararı ile bir anda Türkiye gündemine oturan Adnan Oktar'ın Çengelköy'de yer alan süper lüks villası için yıkım kararı çıktı.

12 bin metrekarelik dev bir alana kurulu olan Adnan Oktar'ın Çengelköy'de yer alan süper lüks villası için yıkım kararı çıktı. Kandilli sırlarında yer alan süper lüks villanın yıkılacak olması farklı tepkilere neden oldu. Bazı kişiler lüks villanın yıkılması yerine bu villaya devletin el koyması ve satılarak gelirinin devletin kasasına aktarılması gerektiğini söylerken bazı kişiler ise yıkım kararının doğru olduğunu dile getirdiler. Toplam 750 metre uzunluğa sahip olan bir çıkmaz sokağın sonunda yer alan villa yoğun güvenlik önlemleri ile de dikkat çekiyor. Kaçak Yapılaşma İddiası Gündemde! Yıkım haberlerinin çıkmasının ardından açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise henüz kesin bir yıkım kararı alınmadığını ve yapılan ilk incelmelere göre kaçak yapılan bölümlerin tespit edildiğini dile getirdiler. Yetkililer yapmış oldukları açıklamada "Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri, söz konusu villanın bulunduğu yerde inceleme yaptı. Hava görüntülerinden, bölgenin ağaçlıklı olması nedeniyle fark edilmeyen kaçak yapılaşma tespitleri yapıldı. Bu kaçak yapılar, genellikle ağaçlar altına gizlenecek şekilde yapılmış.Bir iki katı geçmeyen yapılar. Konuyla ilgili olarak incelemeler devam ediyor. Savcılıkla koordineli bir çalışma yürütülüyor. Belediye Encümeni'nin almış olduğu henüz bir yıkım kararı yok. Savcılıktan gelecek cevap bekleniyor. Savcılık 'Bizim işimiz bitti, gerekli incelemeyi tamamladık' demeden yıkım yapılması söz konusu değil." diyerek savcılık kararının beklendiğini dile getirdiler. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@